Google Glass: powstanie model bez wyświetlacza?

Strona głównaGoogle Glass: powstanie model bez wyświetlacza?
18.11.2015 20:24
Google Glass: powstanie model bez wyświetlacza?
Juliusz Czarnecki
Juliusz Czarnecki

Mogłoby się wydawać, że największą zaletą Google Glass jest wyświetlacz. Google uważa jednak inaczej - stąd w planach jest też wersja bez “ekranika”.

Na razie mowa tutaj o nieoficjalnych informacjach i “prototypach”. Nie zmienia to jednak faktu, że koncepcja Google’a jest bardzo ciekawa. Google Glass w swojej “naturalnej” wersji pozwala wyświetlać informacje. Jeśli jednak plotki od serwisu The Information się potwierdzą, to gigant stworzy okulary… bez szkieł.

Google Glass bez ekranu

The Information twierdzi, że Google pracuje nad wersją Google Glass, która stawia wyłącznie na komunikację głosową, bez wyświetlania treści. Ten model przypominałby więc nieco rozbudowany zestaw słuchawkowy, podający informacje do ucha. Byłby to więc idealny gadżet dla sportowców lub osób, które nie chcą chodzić w okularach albo nie wszędzie mogą to robić.

Do tych rewelacji należy podchodzić z dystansem, gdyż jak wiadomo nie wszystkie prototypy kończą jako produkt, który ląduje na sklepowych półkach. Pomysł jest jednak ciekawy i co najważniejsze, Google dałoby nam wybór. Ale czy tak się stanie? Zobaczymy.

Albo, jak woli Google, usłyszymy.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)