Google Glass to takie nowe komórki. Pamiętacie, jak ich używanie było lansem?

Strona głównaGoogle Glass to takie nowe komórki. Pamiętacie, jak ich używanie było lansem?
06.03.2014 14:47
Google Glass to takie nowe komórki. Pamiętacie, jak ich używanie było lansem?
Piotr Gnyp
Piotr Gnyp

Jeśli Google Glass się przyjmą, będzie z nimi tak, jak kiedyś z Nokią 3310...

bETWNiad

Google Glass sprawiają, że człowiek czuje się odseparowany. “Pokazują, że miałeś 1,5 tys. dol. do wydania. Że Google uznało, że jesteś na tyle wyjątkowy, by ci je dać. Okulary są podziałem klasowym wypisanym na twojej twarzy. Ludzie, którzy zostali wybrani razem z tobą, często nie ułatwiają sprawy. Widziałem grupki młodych ludzi, często w drogich ubraniach. Przebywali we własnym świecie, z własnym żargonem, za wejście do którego trzeba zapłacić górę dolarów. Byłem jednym z nich. I wiem, że to irytowało innych. – Spójrz na tego dupka – wołali za mną"

Czytam bardzo ciekawy tekst: Noszę Google Glass. Przeszkadzam innym. Szczerze? Gdziekolwiek pójdę, nazywają mnie dupkiem. Ja mam całkiem inne wrażenie. Może dlatego, że swoje lata już mam i pamiętam, jak to było dawniej. Możecie mi nie wierzyć, ale były takie czasy, gdy ludzie nie mieli telefonów komórkowych.

Sam do końca nie ogarniam, jak wówczas nawet nie tyle, że udawało się egzystować, ale organizować ogólnopolskie zloty fanów, prowadzić stronę internetową i bujne życie towarzyskie. Z większych szaleństw pamiętam podróż na trasie Warszawa- Lublin w tę i z powrotem z powodu złego umówienia się. Jak widać, człowiek miał też wtedy więcej czasu.

bETWNiaf

Pojawienie się pierwszych telefonów komórkowych było szokiem. Nagle okazało się, że można dzwonić zewsząd i złapać każdego w dowolnym punkcie świata, o ile oczywiście był tam już zasięg. Często go nie było. Aparaty były koszmarnie drogie, operatorzy przed ich wydaniem kazali podpisać cyrografy i udowodnić, że zarabia się krocie, a abonamenty maksymalnie niekorzystne.

Szybko więc telefon stał się oznaką statusu. Dzwonienie w autobusie czy pociągu było uważane za słabą próbę lansu. Niegrzecznie było przerywać rozmowę, by odebrać telefon, używało się go tylko w niektórych miejscach.

381425981963386602

Słowem: historia się powtarza. Teraz obciachem i oznaką niedopasowania jest nieposiadanie smartfona. Przerywanie rozmowy, bo ktoś napisał coś w Internecie, to standard. Zachowania kiedyś nieakceptowalne stały się społeczną normą.

bETWNial

I tak samo będzie z Google Glass, o ile oczywiście te okulary się przyjmą. Bo moim zdaniem wcale takich dużych szans na to nie mają.

Udostępnij:
bETWNiap
Komentarze (3)
bETWNibb