Google ma odpowiedź na iPada

Czy tak będzie wyglądał Chrome Tablet?
Czy tak będzie wyglądał Chrome Tablet?
Paweł Piejko

02.02.2010 20:00, aktual.: 11.03.2022 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple iPad był (i jest) na ustach wszystkich. Nic więc dziwnego, że Google pragnie zwrócić na siebie choć część tabletowej uwagi. Na stronie Chromium Project możemy obejrzeć mock-upy przedstawiające potencjalny tablet działający w oparciu o Chrome OS. Grafiki były tam nawet przed premierą iPada, ale zdaje się, że mało kogo interesowały...

Apple iPad był (i jest) na ustach wszystkich. Nic więc dziwnego, że Google pragnie zwrócić na siebie choć część *tabletowej *uwagi. Na stronie Chromium Project możemy obejrzeć mock-upy przedstawiające potencjalny tablet działający w oparciu o Chrome OS. Grafiki były tam nawet przed premierą iPada, ale zdaje się, że mało kogo interesowały...

Wprawdzie wspomniany system szykowany jest przede wszystkim dla netbooków, jednak może także sprawdzić się w tabletach. Ze strony projektu można dowiedzieć się, że zaprezentowane grafiki przedstawiają potencjalny wygląd interfejsu użytkownika wykorzystany w tablecie z Chrome OS. Co ciekawe, Glen Murphy, projektant pracujący nad UI Chrome OS poinformował o projekcie dzisiaj, ale mock-upy był tam na dwa dni przed prezentacją iPada. Zdaje się, że nikt się nimi nie zainteresował.

Wśród ciekawych własności prezentowanego UI można wskazać rozmaite wariacje na temat klawiatury (zakotwiczona w rogu ekranu, czy rozdzielona na dwie części), rozmaite sposoby uruchamiania programów oraz inne funkcje zapewne mające na celu generalne ułatwienie życia użytkownikom.

Kto wie, czy Chrome OS budowany w oparciu o przeglądarkę internetową, nie okaże się odpowiedni do zastosowania w tabletach. Wszak stosowane są głównie do przeglądania internetu lub ewentualnie czytania e-booków. Tego rodzaju urządzenia stanowiły do tej pory raczej niszę, lecz jeśli bierze się za to Google, sprawa robi się poważna.

I pomyśleć, jak niewiele potrzeba, aby nisza przestała być niszą...

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/02/tablet2.106.png)
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/02/tablet2.107.png)
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/02/tablet2.108.png)
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/02/tablet2.141.png)
Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/02/tablet2.150.png)
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)