Google nadgania konkurencję. Sprawdź, co dodał do Chrome'a

Chrome stopniowo zaczyna nadążać za innymi przeglądarkami pod względem integracji ze sztuczną inteligencją. Proces ten przebiega jednak dość wolno.

Google zintegrował Chrome z Gemini
Google zintegrował Chrome z Gemini
Źródło zdjęć: © pexels

04.05.2024 15:28

Sztuczna inteligencja to aktualnie najgorętszy trend w świecie przeglądarek internetowych. Już na początku 2023 roku doszło do integracji Microsoft Edge z Copilotem. W efekcie do przeglądarki wprowadzono boczny panel dla tego wirtualnego asystenta. Dzięki temu można go łatwo uruchomić w każdej chwili. Co więcej, Copilot zyskał również funkcję w menu kontekstowym, co pozwala na wprowadzanie komend dotyczących zaznaczonego tekstu. Opera poszła w ślady Microsoftu, promując swoją inteligentną asystentkę Aria.

Chrome dotychczas pozostawał jednak w tyle za swoimi konkurentami w kwestii integracji z AI. Otwierając tę przeglądarkę, trudno było zauważyć, że stworzyła ją ta sama firma, która rozwija Gemini - bezpośrednią konkurencję dla ChatGPT, Copilota, czy Arii. Teraz sytuacja zaczyna się jednak zmieniać.

Gemini w końcu zintegrowane z Chromem

Google właśnie ogłosiło, że ich system sztucznej inteligencji Gemini został zintegrowany z paskiem adresowym w Chrome na komputerach. Teraz, wpisując "@gemini" i odpowiednie polecenie w pasku adresu, użytkownicy mogą wydawać polecenia AI bez potrzeby wchodzenia na stronę usługi.

Choć wpisanie siedmiu znaków wydaje się wymagać więcej wysiłku niż jedno kliknięcie, jak to ma miejsce w Edge'u czy Operze, to jest to krok w dobrym kierunku. Google z dumą ogłosił, że rozszerzył dostępność aplikacji Gemini na Androidzie - będzie ona teraz dostępna w ponad 100 krajach. Lista ta nadal nie obejmuje jednak Unii Europejskiej. Na szczęście proces instalacji Gemini jest bardzo prosty i intuicyjny.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.