Google: oddajcie nam wasze najlepsze pomysły za darmo

Google: oddajcie nam wasze najlepsze pomysły za darmo23.09.2009 12:22
Google: oddajcie nam wasze najlepsze pomysły za darmo
Andrzej Biernacki

Google uruchomiło nową wersję swojej platformy Product Ideas. Dzięki niej użytkownicy mogą zgłaszać ciekawe pomysły zmierzające do ulepszenia takich aplikacji jak czytnik kanałów RSS czy pakiet biurowy.

Google uruchomiło nową wersję swojej platformy Product Ideas. Dzięki niej użytkownicy mogą zgłaszać ciekawe pomysły zmierzające do ulepszenia takich aplikacji jak czytnik kanałów RSS czy pakiet biurowy.

Platforma Product Ideas składa się z kilku odrębnych stron internetowych, za pośrednictwem których użytkownicy usług mogą dzielić się swoimi propozycjami. Wszystkie adresy da się znaleźć tutaj.

Witryny mają charakter społecznościowy. Oznacza to, że internauci mogą głosować na poszczególne funkcje zgłaszane przez inne osoby. Te pomysły, które znajdą uznanie zostaną włączone do oficjalnego grafiku.

Firma z Mountain View zachęca w ten sposób użytkowników do publikowania swoich czasem świetnych pomysłów, które w innych warunkach mogłyby skłonić amerykańską korporację do wypisania czeku.

Google idzie na skróty, bo zamiast prowadzić profesjonalne badania preferencji konsumenckich zdaje się na mądrość mas. Jak wiadomo, te czasami zachowują się jak dzieci we mgle.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w niektórych produktach stawiającego dotychczas na prostotę Google pojawiły się całkowicie nieprzydatne funkcje. Dotyczy to chociażby Czytnika.

Widać, że twórcy aplikacji chcieli na siłę zaskoczyć użytkowników nowościami. Doprowadzili jednak do nadmiernego rozbudowania uprzednio prostej i przejrzystej usługi.

Jeśli Product Ideas zyska na popularności możemy spodziewać się prawdziwego wysypu nowych opcji, dodatków czy widżetów, z których 90% będzie zapewne bezużyteczne.

Źródło: ReadWriteWeb

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)