Google uruchamia video chat dla Gmail

Google uruchamia video chat dla Gmail12.11.2008 08:00
Google uruchamia video chat dla Gmail
Konrad Hildebrand

11 listopada Gmail otrzymało nową funkcjonalność - video chat. Zachodnie serwisy z miejsca zaczęły wieszczyć, że kres Skype'a jest bliski.

11 listopada Gmail otrzymało nową funkcjonalność - video chat. Zachodnie serwisy z miejsca zaczęły wieszczyć, że kres Skype'a jest bliski.

Aby móc korzystać z video chatu należy zainstalować odpowiedni plugin do swojej przeglądarki. A następnie zrestartować program. I gotowe, choć nie mam pojęcia gdzie dokładnie został zainstalowany plugin ani jak go wyłączyć.

Aby rozpocząć nadawanie przekazu wideo należy w Gmailu rozpocząć z kimś rozmowę i wybrać opcję "Video chat". Podobnie jak w przypadku normalnego chatu w Gmailu okno może albo pozostać "przylepione" do naszej poczty, albo możemy oglądać je w oddzielnym oknie z możliwością włączenia trybu pełnoekranowego.

Czy Gmail Video Chat jest w stanie zjeść, zabić, stłamsić, zdeptać konkurencje? Pewnie tak, skoro już teraz istnieją ludzie, którzy rezygnują z tradycyjnych komunikatorów internetowych na rzecz użerania się z małymi okienkami Chatu w Gmailu. Kolejna usługa w jednym miejscu, z tą samą listą kontaktów, na pewno zadowoli co mniej wymagających użytkowników. Jak na razie jednak plugin nie pozostawia zbyt wielu możliwości jeśli chodzi o opcje i ustawienia.

Zobacz także nasze najnowsze zestawienie ośmiu najlepszych programów do odtwarzania filmów.

Źródło: MashableGmail Video Chat

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)