Google uruchomi Wiki?

Google uruchomi Wiki?28.02.2008 16:00
Paweł Cebula

Google wreszcie otworzyło na publiczne testy serwis, którego działanie podobne jest do dobrze znanego Wiki. Usługa ta bazuje na technologii JotSpot (jeden z zakupów Google) i nosić będzie nazwę Google Sites. Google Sites będzie miało do zaoferowania swoim użytkownikom 10GB miejsca na serwerze.

Najlepszą rzeczą jednak w Google Sites jest fakt integracji z praktycznie wszystkimi serwisami i usługami należącymi do Google - YouTubem, Picasą, Google Docs, Calendar. Wszystkie te elementy mogą być osadzane na Google Sites w banalnie prosty sposób.

Google Sites oferuje możliwość tworzenia wiki wraz z ustaleniem poziomu dostępu - prywatny, udostępniony dla innych, lub publiczny. Użytkownicy mogą zdefiniować wygląd, po przez wybór spośród dostępnych template'ów - na razie jednak bez możliwości dostosowania go do własnych potrzeb.

Niczym nowym nie będzie fakt, że usługa ta będzie darmowa, jednak podobnie jak w przypadku Gmaila istnieje możliwość dokupienia dodatkowo miejsca na serwerze za kwotę 50 USD za rok.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)