GoTenna - brak zasięgu nie będzie problemem. Wyślesz SMS nawet w dziczy!

GoTenna - brak zasięgu nie będzie problemem. Wyślesz SMS nawet w dziczy!
Adam Bednarek

22.07.2014 02:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wciąż są miejsca, w których “brak zasięgu” to norma. Przenośna goTenna sprawi, że biała plama na mapie przestanie być kłopotem.

“Ale jak to muszę podejść do okna?!” - dziwią się wszyscy, którzy przyjeżdżają na moją rodzinną wieś i od razu tracą zasięg. Położysz telefon na stole? Zapomnij o tym, że ktoś się do ciebie dodzwoni lub że wyślesz SMS. Będzie lepiej, gdy stanie się przy otwartym oknie.

Zasięg w kieszeni

Skoro polskie wsie wciąż są pozbawione zasięgu, to co powiedzieć o takich miejsach jak lasy, góry i tym podobne “wyludnione” miejsca? Turyści mają kłopot. I nie chodzi już o to, że czasami nie da się wysłać SMS o treści: “ale tu ładnie”. Problem zaczyna się wtedy, gdy chcemy wezwać pomoc, a zasięgu nie ma.

Mając w kieszeni goTenna można go rozwiązać. To przenośna antena, która ratuje nas w sytuacji, gdy znajdujemy się w miejscu bez zasięgu. Wówczas goTenna pełni funkcję radiowego nadajnika, który pozwala wysłać SMS lub określić lokalizację.

Obraz

Plusem goTenna jest także fakt, że nie jest to duże urządzenie. Antenka jest wąską i niezbyt długa, więc na pewno zmieści się w plecaku lub nawet kieszeni. Dla podróżujących to bardzo ważne, więc dobrze, że gadżet nie będzie sprawiał kłopotów pod tym względem.

Niestety, jest mały haczyk - goTenna komunikuje się tylko z… drugim nadajnikiem. Nie wyślemy więc wiadomości do każdego, a tylko do osób, które również posiadają urządzenie.

Współczesne walkie-talkie

Na szczęście twórcy sprzętu sprzedają dwie antenki w pakiecie, więc jedną można podarować znajomemu lub zostawić w recepcji - wówczas mamy gwarancję, że ktoś nasze wołanie o pomoc usłyszy.

Obraz

Warto jednak pamiętać, że ograniczony jest zasięg - do 80 kilometrów. GoTenna sprawdzi się przy wypadach za miasto albo podczas górskich wędrówek, ale na drugi koniec Polski raczej jej nie zabierzecie, jeśli chcecie w każdej chwili wysyłać SMS do znajomych. Wtedy na pewno się nie przyda.

Para goTenna kosztować ma 300 dolarów. Możecie jednak gadżet kupić przed premierą i skorzystać z przedpremierowej ceny - 150 dolarów za dwie antenki.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)