Gra "Assassin's Creed Unity" za darmo na uPlay. Dzięki, Ubisoft!

Gra "Assassin's Creed Unity" za darmo na uPlay. Dzięki, Ubisoft!17.04.2019 22:03
Gra "Assassin's Creed Unity" za darmo na uPlay. Dzięki, Ubisoft!
Barnaba Siegel

Wspaniały gest. Możemy pobrać grę "Assassin's Creed Unity" z platformy uPlay całkowicie za darmo. Powód? Akcja toczy się w Paryżu a katedra Notre Dame jest centralnym punktem miasta. Ubisoft pozwoli zwiedzić zabytek wirtualnie - a do tego przeznaczy 500 tys. euro na renowację tego realnego!

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu wstrząsnął światem. A przynajmniej Europą. Bezpowrotnie przepadła duża część tej perełki dawnej architektury. Chociaż można było liczyć, że współczesna technologia da sobie radę z pożarem, strażacy mieli bardzo trudne zadanie.

Ostatecznie duża część katedry spłonęła, a sama straż wskazuje, że winne były niedofinansowane prace związane z renowacją obiektu. Na szczęście już szerokim strumieniem płyną dotacje. I do puli 500 tys. euro dorzuca Ubisoft. Czemu? Przez grę "Assassin's Creed: Unity".

398095628108116430
Źródło zdjęć: © Ubisoft

"Assassin's Creed: Unity" za darmo na uPlay

Akcja rozgrywa się głównie w Paryżu, a katedrę Notre Dame nie raz odwiedzamy. Jest zresztą przepięknie, bardzo misternie oddana. Ale nie obeszło się bez zaskoczeń.

Assassin's Creed Unity E3 2014 World Premiere Cinematic Trailer [EUROPE]

"Ubisoft, twórcy gry Assassin’s Creed: Unity, musieli uważać na… znaki towarowe. Na przykład niektóre elementy Notre Dame, w tym organy, objęte są prawem autorskim i nie można ich ot tak przenieść do gry. W związku z tym nie wszystkie charakterystyczne budowle i miejsca w Assassin’s Creed: Unity są odwzorowane jeden do jednego". Tak pisał Adam Bednarek w swoim artykule w 2014 roku, gdy Ubisoft wypuścił grę na rynek.

Wydawca poczuł, że musi dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy. A międzyczasie pozwala wszystkim posiadaczom PC na wirtualne zwiedzanie. Gra "Assassin's Creed: Unity" można do 25 kwietnia pobrać za darmo na uPlay.

uPlay, czyli sklep i platforma firmy Ubisoft

Platforma uPlay to miejsce, gdzie znajdziemy produkty pochodzącej z Francji firmy Ubisoft. Jest tam m.in. cała seria "Assassin's Creed". Oprócz tego znajdziemy np. gry z serii "Far Cry", "Rayman" czy "Rainbow Six".

Najnowszego klienta uPlay pobierzemy za darmo np. z serwisu dobreprogramy.pl.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)