Gra "Assassin's Creed Unity" za darmo na uPlay. Dzięki, Ubisoft!

Gra "Assassin's Creed Unity" za darmo na uPlay. Dzięki, Ubisoft!

Gra "Assassin's Creed Unity" za darmo na uPlay. Dzięki, Ubisoft!
Barnaba Siegel
17.04.2019 22:03, aktualizacja: 09.03.2022 09:04

Wspaniały gest. Możemy pobrać grę "Assassin's Creed Unity" z platformy uPlay całkowicie za darmo. Powód? Akcja toczy się w Paryżu a katedra Notre Dame jest centralnym punktem miasta. Ubisoft pozwoli zwiedzić zabytek wirtualnie - a do tego przeznaczy 500 tys. euro na renowację tego realnego!

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu wstrząsnął światem. A przynajmniej Europą. Bezpowrotnie przepadła duża część tej perełki dawnej architektury. Chociaż można było liczyć, że współczesna technologia da sobie radę z pożarem, strażacy mieli bardzo trudne zadanie.

Ostatecznie duża część katedry spłonęła, a sama straż wskazuje, że winne były niedofinansowane prace związane z renowacją obiektu. Na szczęście już szerokim strumieniem płyną dotacje. I do puli 500 tys. euro dorzuca Ubisoft. Czemu? Przez grę "Assassin's Creed: Unity".

Obraz
© Ubisoft

"Assassin's Creed: Unity" za darmo na uPlay

Akcja rozgrywa się głównie w Paryżu, a katedrę Notre Dame nie raz odwiedzamy. Jest zresztą przepięknie, bardzo misternie oddana. Ale nie obeszło się bez zaskoczeń.

Assassin's Creed Unity E3 2014 World Premiere Cinematic Trailer [EUROPE]

"Ubisoft, twórcy gry Assassin’s Creed: Unity, musieli uważać na… znaki towarowe. Na przykład niektóre elementy Notre Dame, w tym organy, objęte są prawem autorskim i nie można ich ot tak przenieść do gry. W związku z tym nie wszystkie charakterystyczne budowle i miejsca w Assassin’s Creed: Unity są odwzorowane jeden do jednego". Tak pisał Adam Bednarek w swoim artykule w 2014 roku, gdy Ubisoft wypuścił grę na rynek.

Wydawca poczuł, że musi dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy. A międzyczasie pozwala wszystkim posiadaczom PC na wirtualne zwiedzanie. Gra "Assassin's Creed: Unity" można do 25 kwietnia pobrać za darmo na uPlay.

uPlay, czyli sklep i platforma firmy Ubisoft

Platforma uPlay to miejsce, gdzie znajdziemy produkty pochodzącej z Francji firmy Ubisoft. Jest tam m.in. cała seria "Assassin's Creed". Oprócz tego znajdziemy np. gry z serii "Far Cry", "Rayman" czy "Rainbow Six".

Najnowszego klienta uPlay pobierzemy za darmo np. z serwisu dobreprogramy.pl.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)