Gracze kręcą filmy: Deus Ex, Fallout i... polski Assassin's Creed

Gracze kręcą filmy: Deus Ex, Fallout i... polski Assassin's Creed

Gracze kręcą filmy: Deus Ex, Fallout i... polski Assassin's Creed
Redakcja Gadżetomanii
24.12.2012 18:00, aktualizacja: 13.01.2022 13:00

Co robi zapalony gracz, gdy nie może się doczekać ekranizacji swojego ulubionego tytułu? Bierze sprawy, a właściwie kamerę w swoje ręce. Efekty bywają rewelacyjne.

Co robi zapalony gracz, gdy nie może się doczekać ekranizacji swojego ulubionego tytułu? Bierze sprawy, a właściwie kamerę w swoje ręce. Efekty bywają rewelacyjne.

Przyszłość pełna wszczepów

Deus Ex to świetna seria cyberpunkowych gier łączących akcję i RPG. Pierwsza część ukazała się ponad 10 lat temu i stała się kultowa. W 2011, po latach przerwy, doczekaliśmy się w miarę świeżej odsłony (z podtytułem Bunt ludzkości). Ale dobrego filmu w tym uniwersum dotąd nie było.

390146844187315034

I choć oficjalna ekranizacja podobno powstaje, a w listopadzie informowano nawet, że do prac nad nią zatrudniono Scotta Derricksona, reżysera „Egzorcyzmów Emily Rose”, fani postanowili nie czekać i spróbowali sami. W Sieci właśnie pojawił się zwiastun tworzonego przez zapaleńców filmu.

HUMAN REVOLUTION - DEUS EX - LIVE ACTION TEASER

Robi wrażenie, prawda? I to nie tylko jakością wykonania, ale też przywiązaniem do detali i podobieństwami do pierwowzoru. Pozostaje mieć nadzieję, że nie skończy się tylko na zwiastunie. Zwłaszcza że dobrych cyberpunkowych filmów nie ma za wiele.

Apokalipsa nie całkiem na serio

Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy fani kręcą film na podstawie gry. Z dziesiątek produkcji dziś przyjrzymy się dwóm. Po pierwsze w zeszłym roku zadebiutował w Sieci serial na podstawie serii Fallout. "Nuka Break", bo tak był zatytułowany, może i sprawiał wrażenia dzieła z lekka amatorskiego, ale twórcom udało się oddać czarny humor znany z serii. Podobno powstaje już drugi sezon.

Assassin`s Creed Commission (Altaïr`s story)

Może nie jest długi, może nie miał wielkiego budżetu. Ale pokazuje, że uwielbienie dla twórców ulubionej gry można okazywać na różne sposoby, a gracze to często bardzo kreatywne i pracowite bestie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)