Grafen w powerbanku. "Materiał przyszłości" przyspiesza ładowanie

Grafen w powerbanku. "Materiał przyszłości" przyspiesza ładowanie

Grafen w powerbanku. "Materiał przyszłości" przyspiesza ładowanie
Adam Bednarek
07.08.2020 15:33

Grafen to materiał przyszłości. Wprawdzie na pełne, rewolucyjne zastosowanie musimy jeszcze poczekać, ale już teraz pojawiają się urządzenia wykorzystujące grafen w sposób, z jakiego wcześniej nie korzystano. Najnowsze z nich to powerbank.

Powerbanki z serii Graphene PD oferują szybkie, bezprzewodowe ładowanie i pozwalają na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie - zapewnia producent Prestigio. Ale najważniejszą nowością jest to, że korzystają z technologii grafenowej jako pierwsze tego typu urządzenia w Europie.

Co zapewnia grafen? Chroni powerbank przegrzaniem i trzykrotnie wydłuża żywotność w porównaniu do tradycyjnych baterii.

Przewagą grafenowych powerbanków jest czas ładowania. Graphene PD o pojemności 10.000 mAh potrzebuje zaledwie 50 minut, aby przejść od 0 proc. do 100 proc. naładowania baterii (przy użyciu ładowarki o mocy 60 W), podczas gdy model Graphene PD Pro 20.000 mAh ładuje się w ciągu 100 minut.

Oprócz tego nowe powerbanki, które na polskim rynku pojawią się w IV kwartale 2020 roku, mogą pochwalić się wykonaniem z wysokiej jakości metalu i hartowanego szkła.

Grafen wzbudził wiele emocji w świecie nauki i techniki. Ta dwuwymiarowa struktura zainteresowała masę potencjalnych wynalazców i projektantów. Polska mogła być jednym z liderów w opracowywaniu tego typu technologii, ale "ojciec polskiego grafenu" przestał brać udział w pracach. Skomplikowaną sytuację opisywał Bolesław Breczko na łamach WP Tech.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)