Grafen w powerbanku. "Materiał przyszłości" przyspiesza ładowanie

Grafen to materiał przyszłości. Wprawdzie na pełne, rewolucyjne zastosowanie musimy jeszcze poczekać, ale już teraz pojawiają się urządzenia wykorzystujące grafen w sposób, z jakiego wcześniej nie korzystano. Najnowsze z nich to powerbank.

Grafen w powerbanku. "Materiał przyszłości" przyspiesza ładowanie
Adam Bednarek

07.08.2020 15:33

Powerbanki z serii Graphene PD oferują szybkie, bezprzewodowe ładowanie i pozwalają na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie - zapewnia producent Prestigio. Ale najważniejszą nowością jest to, że korzystają z technologii grafenowej jako pierwsze tego typu urządzenia w Europie.

Co zapewnia grafen? Chroni powerbank przegrzaniem i trzykrotnie wydłuża żywotność w porównaniu do tradycyjnych baterii.

Przewagą grafenowych powerbanków jest czas ładowania. Graphene PD o pojemności 10.000 mAh potrzebuje zaledwie 50 minut, aby przejść od 0 proc. do 100 proc. naładowania baterii (przy użyciu ładowarki o mocy 60 W), podczas gdy model Graphene PD Pro 20.000 mAh ładuje się w ciągu 100 minut.

Oprócz tego nowe powerbanki, które na polskim rynku pojawią się w IV kwartale 2020 roku, mogą pochwalić się wykonaniem z wysokiej jakości metalu i hartowanego szkła.

Grafen wzbudził wiele emocji w świecie nauki i techniki. Ta dwuwymiarowa struktura zainteresowała masę potencjalnych wynalazców i projektantów. Polska mogła być jednym z liderów w opracowywaniu tego typu technologii, ale "ojciec polskiego grafenu" przestał brać udział w pracach. Skomplikowaną sytuację opisywał Bolesław Breczko na łamach WP Tech.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.