Graphene Jacket – marka Vollebak prezentuje pierwszą kurtkę z grafenu

Graphene Jacket – marka Vollebak prezentuje pierwszą kurtkę z grafenu

Kurtka z grafenu
Kurtka z grafenu
Łukasz Michalik
26.07.2018 17:36, aktualizacja: 09.03.2022 09:14

Do czego można wykorzystać grafen? Nowe akumulatory, kamizelki kuloodporne czy ekrany? To już było. Na nietypowy pomysł wpadł producent innowacyjnej odzieży, marka Vollebak. Jeszcze tego lata wprowadzi na rynek grafenową kurtkę.

Branżą technologiczną rządzą wyjątkowo przewidywalne zasady. Sądząc po treści różnych doniesień, obowiązkowo, w każdym miesiącu musi pojawić się informacje o niemal gotowym leku na raka, superwydajnych bateriach, nowym pomyśle Elona Muska i… no właśnie. Coś o grafenie.

Tym razem okazja ku temu jest dość nietypowa. Producent odzieży, marka Vollebak, postanowił bowiem obwieścić światu zamiar wprowadzenia na rynek grafenowej kurtki. Co istotne, nie są to plany na odległą przyszłość, bo Graphene Jacket ma pojawić się na rynku jeszcze tego lata, czyli w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Kurtka z grafenu
Kurtka z grafenu

Kurtka z grafenu

Niestety, Vollebak nie chwali się szczegółami technicznymi, zbywając zainteresowanych pustymi ogólnikami. Jak nietrudno zgadnąć, grafenowa kurtka ma cechować się niezwykłą lekkością i superwytrzymałością. To jedyne sensowne informacje, jakimi na temat zaawansowanego technicznie ubioru dzieli się na tę chwilę producent.

Na jego stronie możemy za to przeczytać informację, że grafen doskonale przewodzi ciepło i prąd – tak, jakby w kontekście ubrania można byłoby uznać to za zaletę. Co więcej, nieznana na razie jest cena grafenowego ubioru, co jednak nie przeszkadza producentowi zbierać zapisów na listę potencjalnych nabywców.

Kurtka z grafenu
Kurtka z grafenu

Odzież przyszłości

Dlaczego zatem – mimo tylu uwag i wątpliwości – uznałem plany marki Vollebak za warte wspomnienia? Wszystko za sprawą dotychczasowego dorobku tej firmy, która zaoferowała już wcześniej krótkie serie nietypowej, innowacyjnej odzieży, jak choćby ceramiczna koszulka czy niezniszczalna bluza z kapturem, wykorzystująca technologie i materiały używane do produkcji skafandrów kosmicznych.

Wygląda na to, że Graphene Jacket dobrze wpisuje się w kolekcję niebanalnych ubrać, korzystających z najbardziej zaawansowanych technologii na planecie. Pozostaje tylko podziwiać i zazdrościć nabywcom, bo jednego możemy być pewni – grafenowa kurtka z pewnością nie będzie tania.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)