Greenfan – rewolucyjny wentylator 2w1

Greenfan – rewolucyjny wentylator 2w1

Greenfan – rewolucyjny wentylator 2w1
Blomedia poleca
09.04.2010 15:45

W połowie maja tego roku na rynek (na początek tylko amerykański) trafi Greenfan – wentylator,  który ma zrewolucjonizować przemysł wiatraków, dmuchaw, itp. Urządzenie powstało niejako ze zintegrowania dwóch wentylatorów: dziewięcio- oraz pięciołopatkowego.

W połowie maja tego roku na rynek (na początek tylko amerykański) trafi Greenfanwentylator,  który ma zrewolucjonizować przemysł wiatraków, dmuchaw, itp. Urządzenie powstało niejako ze zintegrowania dwóch wentylatorów: dziewięcio- oraz pięciołopatkowego.

Gdzie ta rewolucja?

Po pierwsze: w samej budowie wentylatora – dzięki połączeniu koncentrycznie ułożonych wirników, dużego i małego, uzyskuje się wytworzenie różnicy ciśnień podczas pracy urządzenia.To zaś podnosi sprawność działania wentylatora i jednocześnie obniża zużycie energii potrzebnej do wprawienia wirników w ruch.

Po drugie: w rachunkach za energię elektryczną – co wynika z punktu powyżej, ale owa rewolucja ma być zauważalna dopiero po dłuższym używaniu Greenfana.

Po trzecie: w liczbie trybów pracy, których jest 4, przy czym najniższa prędkość obrotowa zaczyna się już od 250 obrotów na minutę, a nie jak w wielu modelach – od 600.

Cena na swój sposób też jest rewolucyjna, ponieważ w USA* Greenfan *ma kosztować 358$, co w przeliczeniu wg dzisiejszego kursu dawałoby nieco ponad 1000 zł. Trochę dużo – nawet jak za urządzenie zapewniające dodatkową wygodę za sprawą  przełączników umieszczonych nie w podstawie, lecz w górnej części korpusu wentylatora.

Źródło: Ekoblogia

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)