Groźny przestępca nową gwiazdą Facebooka. Co zrobił ten facet?

Groźny przestępca nową gwiazdą Facebooka. Co zrobił ten facet?23.06.2011 15:05
Jason Valdez na zdjęciu profilowym (Fot. Facebook)
Jason Valdez na zdjęciu profilowym (Fot. Facebook)
Michał Michał Wilmowski

W dzisiejszych czasach nie jest trudno zostać gwiazdą. Pewien przestępca z Utah w kilkanaście godzin dzięki Facebookowi został naprawdę znaną osobą.

W dzisiejszych czasach nie jest trudno zostać gwiazdą. Pewien przestępca z Utah w kilkanaście godzin dzięki Facebookowi został naprawdę znaną osobą.

Jason Valdez to najnowsza gwiazda Internetu. Zanim stał się sławny, był szarym kryminalistą z Utah, którego policja ścigała za niestawienie się w sądzie. Wieczorem 17 czerwca wszystko potoczyło się jak w filmie.

Ścigany przez policję Valdez zabarykadował się w motelu Ogden. Policjanci oblegali motel przez 16 godzin, a on w tym czasie referował wszystko przez komórkę na Facebooku. Na początku napisał na swojej Tablicy, w jakiej znajduje się sytuacji.

Potem wpisy robiły się coraz ostrzejsze. W jednym z nich wkleił swoje zdjęcie z kobietą, która miała być jego zakładnikiem. Potem napisał, że ją wypuścił. Udało mu się też w czasie oblężenia dodać nowych znajomych.

Cała akcja trwała 16 godzin, bo policja nie potrafiła sobie poradzić ze zmieniającą się sytuacją. Przyjaciele z Facebooka pomagali bowiem Valdezowi, informując go przez Internet, jak wygląda akcja policji od zewnątrz.

Na Facebooku można znaleźć liczne dowody wsparcia Valdeza. Jeden z jego znajomych napisał:

Ten koleś jest dobrym kolesiem i nic nikomu nie zrobi, a mnie kiedyś bardzo pomógł.

Policja zakończyła akcję szturmem na pokój Valdeza. Przestępca strzelił sobie w pierś i znajduje się w stanie krytycznym. Jeśli z tego wyjdzie, będzie musiał stawić czoła kolejnym zarzutom. Prokurator nie odpuści też jego znajomym, którzy otwarcie pomagali mu na Facebooku.

Wpisy Valdeza, a także wyrazy miłości i wsparcia, jakie dostawał od znajomych, znajdziecie na jego Tablicy facebookowej. Screeny z Facebooka przestępcy można obejrzeć w serwisie tutaj.

Źródło: Business InsiderBuzzFeed

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)