Gruntownie przebudowany Świstak.pl już działa

Gruntownie przebudowany Świstak.pl już działa24.10.2008 12:00
Gruntownie przebudowany Świstak.pl już działa
Paweł Cebula

Od pewnego czasu wiadomo, że ma się pojawić nowa odsłona serwisu aukcyjnego Świstak.pl. Zmian miało być dużo zarówno tych związanych z wyglądem, sposobem funkcjonowania jak i dokonywania zakupów. Jaki naprawdę jest nowy Świstak.pl?

Od pewnego czasu wiadomo, że ma się pojawić nowa odsłona serwisu aukcyjnego Świstak.pl. Zmian miało być dużo zarówno tych związanych z wyglądem, sposobem funkcjonowania jak i dokonywania zakupów. Jaki naprawdę jest nowy Świstak.pl?

381900656128296031

Zaczniemy od wyglądu - bo to w końcu na ten czynnik zwracamy najpierw uwagę. Wchodzimy na stronę świstaka i... robimy "wow". Naprawdę zmiany są duże i doskonale widać, że zapowiedzi o stworzeniu tego serwisu aukcyjnego od zera nie są bez pokrycia. Na stronie głównej nie ma miejsca dla pionowego menu położonego po lewej stronie (jak ma to miejsce na Allegro czy eBay'u), zamiast tego siatka kategorii. Na stronie głównej znajdują się kategorie z największą ilością produktów, ale sprawnie można dostać się także do tych mniej popularnych. Poza tym znajdziemy tam jeszcze kilka promowanych akcji i zasady dla kupujących i sprzedających. Całość robi bardzo dobre wrażenie.

Zmiany również nie ominęły strony aukcji. Jednak tutaj nie najistotniejszy jest ich wygląd tylko forma. Pamiętacie doskonale, że w trakcie prac nad nową odsłoną świstaka pojawiały się zapowiedzi o odejściu od tradycyjnego modelu licytacji? Teraz użytkownicy mają możliwość korzystania z opcji "Kup Teraz" (która była wcześniej), ale nowością jest proponowanie ceny. W zależności od tego, czy sprzedającemu propozycja się spodoba - akceptuje ją, bądź po prostu odrzuca. Jeśli odpowiedź jest pozytywna dochodzi do finalizacji transakcji.

Po dokonaniu zakupu istotne jest także to, że możemy ocenić i skomentować przebieg transakcji. Do dyspozycji mamy system ocen w skali od 1 do 5. Ocenie podlegają trzy najistotniejsze elementy takie jak: towar (m.in. zgodność z opisem), logistyka (czas realizacji) i jakość obsługi.

Podobnie jak w przypadku konkurencji zastosowano możliwość lepszego filtrowania aukcji z uwzględnieniem przedziałów cenowych, lokalizacji sprzedającego, stanu przedmiotu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)