Gry akcji na PC - co jeszcze można wymyślić?

Strona głównaGry akcji na PC - co jeszcze można wymyślić?
19.12.2010 13:19
Gry akcji na PC
Gry akcji na PC
Henryk Tur
Henryk Tur

Nie wiem, czy w życiu za dużo się już nagrałem, ale już od bardzo długiego czasu gry akcji na PC i konsole po prostu mnie nudzą. W każdej to samo, tylko w innym otoczeniu. Czy też walczę na polu walki w Battlefield: Bad Company 2, czy też na przykład biegam jako bohater Mafia 2, różnicy wielkiej nie ma. Choć inne scenariusze, to gwoździem programu jest strzelanie do przeciwników. Co by jeszcze można wymyślić, żeby te gry nie były tak do siebie podobne?

bESEZFxN

Nie wiem, czy w życiu za dużo się już nagrałem, ale już od bardzo długiego czasu gry akcji na PC i konsole po prostu mnie nudzą. W każdej to samo, tylko w innym otoczeniu. Czy też walczę na polu walki w Battlefield: Bad Company 2, czy też na przykład biegam jako bohater Mafia 2, różnicy wielkiej nie ma. Choć inne scenariusze, to gwoździem programu jest strzelanie do przeciwników. Co by jeszcze można wymyślić, żeby te gry nie były tak do siebie podobne?[h3]

Gry akcji na PC z nieziemskim klimatem

Najseksowniejsze momenty z gier 2010 [wideo][h3]Gry akcji na PC - elementy składowe[/h3]Mamy więc kilka czynników, które wpływają na nasz odbiór gry: klimat, bronie/moce, a także scenariusz. Ten ostatni element jest często najsłabszy, przez co często dostajemy przeciętną grę (chodzi o gameplay) w ładnym opakowaniu. Takie tytuły oprócz łądnej grafiki nie mają niestety nic więcej do zaoferowania, choć gra się całkiem miło. Przykładem tego choćby pokazany wyżej Crysis: Warhead. Klimat całkiem miły, nieziemskie maszyny tworzą specyficzną atmosferę, ale tytuł ten (jak i inne gry akcji na PC) polega po prostu na prostym przechodzeniu z punktu A do punktu B + eliminacja przeciwników+ pokonanie bossa.   Scenariuszom poświęcę osobny felieton, teraz wróćmy do tego, co by jeszcze można w grach akcji wymyślić?

FEAR 2: Project Origin Thrilling Trailer

Najciekawsze serie gier samochodowych TOP 10[h3]Gry akcji na PC - jakie chcielibyście oglądać?[/h3]To dość trudne zadanie i wydaje się, że wszystko już było. Wykorzystanie niezwykłych mocy - jest. Walka z duchami - jest (F.E.A.R. choćby). Możliwość wędrowania pieszo, w powietrzu, jeżdżenia i latania - także (Bad Company 2 na przykład). Co by jeszcze można dodać, żeby gry akcji na PC były jeszcze bardziej atrakcyjne? Zwiększyć ilość elementów logicznych? Wprowadzić jeszcze większy realizm, czy go zmniejszyć? Osadzać akcję zabawy w coraz to dziwniejszych światach z coraz to dziwniejszymi potworami? Szczerze mówiąc - nie wiem. Dlatego prośba do Was - pomóżcie! Tym tekstem chciałbym zachęcić Was do dyskusji, której tytuł mówi wszystko - co jeszcze można wymyślić w grach akcji? Tak więc zastanówcie się i podzielcie z innymi grrraczami swymi przemyśleniami w komentarzach. Liczę na same dobre pomysły!

Udostępnij:
bESEZFxZ
Komentarze (0)
bESEZFyL