Gry akcji na PC - najlepsze w 2010 [ranking]

Gry akcji na PC - najlepsze w 2010 [ranking]27.10.2010 01:58
Mafia 2
Mafia 2
Henryk Tur

Mam przyjemność zaprezentować mój prywatny ranking. Znajdują się w nim gry akcji na PC, które zostały wydane od 1 I do 27 X 2010. Pięć tytułów wybrałem całkowicie subiektywnie - zgodzicie się ze mną?

Mam przyjemność zaprezentować mój prywatny ranking. Znajdują się w nim gry akcji na PC, które zostały wydane od 1 I do 27 X 2010. Pięć tytułów wybrałem całkowicie subiektywnie - zgodzicie się ze mną?

Gry akcji na PC - ranking

Mafia 2 - tytuł wyczekiwany przez lata, który okazał się całkiem udaną kontynuacją legendy. A - jak wiemy - w przypadku kultowej gry nie jest to prosta sprawa. Zresztą wszelkie przecieki o Mafia 2 wywoływały duże emocje naszych Czytelników. Gry akcji na PC zasilił bardzo mocny tytuł, więc ten ranking nie mógłby się bez niego obejść. A ponieważ wyszedł już pierwszy dodatek, a drugi jest w drodze, żywotność tego tytułu będzie z pewnością spora.

Mafia 2 - gry akcji na PC
Mafia 2 - gry akcji na PC

Były jednak lepsze gry akcji na PC. Bardziej podobała mi się Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction. Sam Fisher jest już starszy, jednak nadal łatwiej złapać małą muszkę w locie, niż pochwycić tego rosłego mężczyznę. Z pewnością na każdym portalu ranking gier tego roku będzie zawierał tę pozycję - i słusznie!

Splinter Cell: Conviction
Splinter Cell: Conviction

Teraz tytuł miał wiele wyjaśniać, a zamiast tego zamglił jeszcze rozłożoną na stulecia historię. Assassin's Creed II i poprzednie części cyklu to takie gry akcji na PC, że gdy nawet czujemy się znużeni, to i tak gramy dalej, ciekawi zakończenia. Ezio podziałał w renesansowej Italii, ale właściwie o co w tym wszystkim chodzi? No cóż, czas pokaże, ale z pewnością podobny ranking za rok też będzie zawierać grę z serii.

assassin's creed 2
assassin's creed 2

Kolejną grę łączy z poprzednią dość istotny element - woda. Co prawda w Bioshock 2 nie ma kanałów, ale możemy wyjść na zewnątrz zdewastowanego Rapture i połazić po dnie oceanu. Wiemy w końcu, jak to jest być Tatuśkiem, a nawet Siostrzyczką! Wszyscy lubimy takie gry akcji na PC, prawda? Przepis na sukces: niezwykła lokacja + klimat + niezwykłe moce i broń + fabuła. Szkoda tylko, że w wielu grach producenci nie potrafią łączyć tych składników ze sobą, ale na szczęście ten ranking ich nie zawiera :)

Bioshock 2
Bioshock 2

[url=http://grrr.pl/2010/04/17/gry-zabawne-dziwne-i-odjechane]

Gry zabawne, dziwne i odjechane[/url]

No i na koniec mój prywatny numer 1 w kategorii gry akcji na PC. Ranking zwycięża Battlefield: Bad Company 2! Powodów jest wiele, ale podam dwa główne: napakowany dynamiczną akcją tryb singlowy, a przede wszystkim multiplayer, od którego po protu ciężko się oderwać. Wielu czytających te słowa grrraczy krwawiło od ran w Zatoce Nelsona, na Białej Przełęczy, grzało się w skwarze na pustyni Atakama czy ostrzeliwało wrogów z helikoptera. Miodzio, po prostu miodzio... Tak właśnie powinny wyglądać multiplayerowe gry akcji na PC i mam nadzieję, że ewentualna trzecia część co najmniej utrzyma ten poziom.

Battlefield: Bad Company 2
Battlefield: Bad Company 2
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)