Gry z PlayStation 4 będą streamowane na peceta. Szansa dla Oculus Rift?

Strona głównaGry z PlayStation 4 będą streamowane na peceta. Szansa dla Oculus Rift?
27.11.2015 22:14
Gry z PlayStation 4 będą streamowane na peceta. Szansa dla Oculus Rift?
Juliusz Czarnecki
Juliusz Czarnecki

Gry z PlayStation 4 na Oculus Rift? Wkrótce może stać się to możliwe i taka współpraca dotyczyć będzie nie tylko konsoli Xbox One.

W przypadku konsoli Xbox One mamy do czynienia z oficjalnym wsparciem. Oculus jakiś czas temu pochwalił się, że będzie współpracował z Microsoftem i w gry z Xboksa One będzie dało się grać na Oculus Rift. Choć nie ma tu mowy o pełnej wirtualnej rzeczywistości:

(...) gogle pozwolą wyświetlać gry z Xbox One. Brzmi nieźle, ale w praktyce wygląda to nieco gorzej. Obraz najpierw będzie przesyłany na komputer z Windowsem 10, a dopiero potem na Oculus Rift - nie da się podłączyć gogli bezpośrednio do konsoli. (...) Na zaprezentowanym materiale zobaczyliśmy, że Oculus Rift “przenosi” nas do sali kinowej, gdzie wyświetlana jest gra na dużym ekranie.

Czy podobna opcja będzie możliwa z grami z PlayStation 4? Nic na ten temat jeszcze nie wiadomo, ale teoretyczne szanse są. Choćby dlatego, że Sony potwierdziło prace nad streamowaniem gier z PlayStation 4 na peceta. W podobny sposób, jak działa to na PlayStation Vita:

PS Vita - Fallout 4 Remote Play Gameplay (Hands On)

PlayStation 4 dostanie swoje gogle VR - PlayStation VR - więc teoretycznie nie trzeba szukać alternatywy, której na Xboksie One nie ma: Microsoft nie posiada własnych gogli VR, bo stawia na rozszerzoną rzeczywistość (HoloLens). Ale możemy się domyśleć, że znajdą się tacy gracze, którzy nie kupią dwóch gogli VR i postawią wyłącznie na Oculus Rift.

Streamowanie gier z PS4 na PC jest szansą dla nich, że zobaczą swoje ulubione gry z PS4 w wirtualnej rzeczywistości. Nadzieją na to są nieoficjalne mody, które pozwolą odpalić gry z PS4 na Oculus Rift. W podobny sposób, co na Xboksie One.

Rzecz jasna to tylko nasze przewidywania, ale naprawdę zdziwilibyśmy się, gdyby odpalanie gier z PS4 na Oculus Rift było niemożliwe. Trzeba tylko czekać na to, aż Sony pozwoli streamować gry z PlayStation 4 na peceta, a resztą zajmą się moderzy. Dziś to oni dodają funkcję VR do gier, które oficjalnego wsparcia wirtualnej rzeczywistości nie mają - jak np. Fallout 4. Możliwe, że zrobią to samo, gdy będzie można streamować gry z PS4 na ekran peceta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)