Gwiazda Zmierzchu Kristen Stewart jako Joan Jett

Gwiazda Zmierzchu Kristen Stewart jako Joan Jett04.12.2008 11:00
Gwiazda Zmierzchu Kristen Stewart jako Joan Jett
Michał Matuszewski

Postanowiłem unikać pisania o Zmierzchu i wszystkim co z tym filmem związane, ponieważ nie mógłbym powstrzymać się od złośliwości, a bardzo obawiam się emocjonalnej reakcji mrocznych fanek wampirycznego romansidła. Jednak jako człowiek, który kocha Rock'n'Rolla nie mogę nie podzielić się tą informacją: Kristen Stewart - Bella ze Zmierzchu ma wcielić się w Joan Jett, znaną rockmenkę, gitarzystkę i wokalistkę zespołu The Runaways. Film będzie opowiadał historię pierwszego rockowego bandu z samymi dziewczynami w składzie, który odniósł duży sukces.

Postanowiłem unikać pisania o *Zmierzchu *i wszystkim co z tym filmem związane, ponieważ nie mógłbym powstrzymać się od złośliwości, a bardzo obawiam się emocjonalnej reakcji mrocznych fanek wampirycznego romansidła. Jednak jako człowiek, który kocha Rock'n'Rolla nie mogę nie podzielić się tą informacją: Kristen Stewart - Bella ze Zmierzchu ma wcielić się w Joan Jett, znaną rockmenkę, gitarzystkę i wokalistkę zespołu The Runaways. Film będzie opowiadał historię pierwszego rockowego bandu z samymi dziewczynami w składzie, który odniósł duży sukces.

Zespół założony został 5 sierpnia 1975 roku przez perkusistkę Sandy West, gitarzystkę Joan Jett i Kari Krome, która po nieudanych próbach bycia wokalistką pozostała jedynie jako wspierająca zespół autorka tekstów. Szczęśliwe dziewczyny prawie natychmiast wypatrzył producent Kim Fowley, który akurat szukał czegoś "nowego", czegoś co mogłoby być hitem np. dziewczyny ubrane w skóry i bieliznę wykonujące ciężkie brzmienie. Pomysł wypalił i grupa w 2 lata później stała się niezwykle popularna. Przez cztery lata aktywności zespół nagrał kilka płyt, koncertował na całym świecie, aż w końcu rozpadł się z powodu sporów finansowych. Karierę do dziś robią Joan Jett i Lita Ford.

Wróćmy do filmu: reżyserką i scenarzystką zostanie Floria Sigismondi, twórczyni wielu teledysków, w tym Tourniquet Marilyna Mansona i Blue Orchid White Stripes. Projekt ma ruszyć w 2009.

I co tym myślicie? Dobrze, że Kristen Stewart swoje emploi z szarej myszy zmienia na kobietę wyzwoloną właśnie w stylu rockowym.

A oto dziewczyny w swoim pierwszym hicie - Cherry Bomb

THE RUNAWAYS- Cherry Bomb

A to już Joan Jett z zespołem the Blackhearts i jej największy przebój

Joan Jett & the Blackhearts - I Love Rock N Roll

Foto: Wikipedia

Źródło: /filmWikipedia

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)