Hakerzy mogą posiadać dane Waszych kart kredytowych

Strona głównaHakerzy mogą posiadać dane Waszych kart kredytowych
27.04.2011 07:09
fot. trinigamers.com
fot. trinigamers.com
Mateusz Gajewski
Mateusz Gajewski

Poniżej zamieszczamy oficjalną informację, jaką Sony wystosowało do użytkowników PlayStation Network. W skrócie: hakerzy najprawdopodobniej są w posiadaniu adresów, danych personalnych i numerów kart kredytowych ponad 70 milionów użytkowników PSN!

bETlpEbV

Poniżej zamieszczamy oficjalną informację, jaką Sony wystosowało do użytkowników PlayStation Network. W skrócie: hakerzy najprawdopodobniej są w posiadaniu adresów, danych personalnych i numerów kart kredytowych ponad 70 milionów użytkowników PSN!

Drogi Kliencie PlayStation Network/Qriocity,

Odkryliśmy, że między 17 kwietnia a 19 kwietnia 2011 niektóre informacje z kont użytkowników usług PlayStation Network i Qriocity zostały naruszone w wyniku nieprawnej i nieautoryzowanej ingerencji w naszej sieci. W odpowiedzi na tę ingerencję doszło do:

bETlpEbX
  1. Tymczasowego wyłączenia usług PlayStation Network i Qriocity.
  1. Zaangażowania z zewnątrz uznanej firmy od zabezpieczeń do przeprowadzenia pełnego dochodzenia odnośnie do tego, co się stało.
  1. Szybko podjętych działań w celu wzmocnienia bezpieczeństwa i infrastruktury naszej sieci poprzez przebudowę naszego systemu, aby zapewnić większą ochronę danych osobowych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za cierpliwość, zrozumienie i dobrą wolę, ponieważ staramy się robić wszystko, aby rozwiązać te problemy tak szybko i efektywnie, jak tylko jest to możliwe.

bETlpEcd

Wciąż badamy szczegóły tego incydentu i sądzimy, że nieupoważnione osoby są w posiadaniu następujących informacji przez Ciebie dostarczonych: nazwisko, adres (miasto, województwo, kod pocztowy), kraj adres e-mailowy, datę urodzenia, PlayStation Network/Qriocity hasło i login oraz używane online PSN ID.

Możliwe jest również, że dane Twojego profilu, wliczając w to historię zakupów i adres posiadacza karty (miasto, województwo, kod pocztowy), oraz Twoją odpowiedź zabezpieczającą hasło mogły zostać pozyskane. Jeśli zostało autoryzowane konto podrzędne, zależne od Ciebie, również te dane mogły zostać uzyskane.

W obecnej chwili nic nie wskazuje na to, że dane kart kredytowych zostały naruszone, jednak nie możemy wykluczac tej możliwości. W przypadku podania danych karty kredytowej za pośrednictwem PlayStation Network lub Qriocity, zostając po bezpiecznej stronie, dodamy, że numer karty kredytowej (wykluczając kod zabezpieczający), datę ważności oraz adres posiadacza karty również mogą być pozyskane.

Najważniejszy z tego wszystkiego fragment dotyczy danych, jakie mogli skopiować hakerzy:

bETlpEce
nazwisko, adres (miasto, województwo, kod pocztowy), kraj adres e-mailowy, datę urodzenia, PlayStation Network/Qriocity hasło i login oraz używane online PSN ID.

Po cichu mówi się też o kartach kredytowych, jednak na razie Sony tego nie potwierdza. My jednak polecamy udać się do banku w celu zablokowania karty, jeśli mieliście taką sparowaną z kontem PSN. Lepiej dmuchać na zimne.

Pełna treść wiadomości dostępna w linku źródłowym.

PS Ciekawe, ilu klientów przez to całe zamieszanie straci Sony. Nie wspomnę już nawet o tym, że oficjalną wiadomość o danych, jakie skradziono, ujawniono dopiero TYDZIEŃ po fakcie!

bETlpEcf

Źródło: playstation.com

Udostępnij:
bETlpEch
Komentarze (0)
bETlpEcT