Handycam HDR-CX11E z trybem Full HD i fotografowaniem uśmiechów

Handycam HDR‑CX11E z trybem Full HD i fotografowaniem uśmiechów

Sony HDR CX11E, kamera z wykrywaniem uśmiechu
Sony HDR CX11E, kamera z wykrywaniem uśmiechu
Mateusz Gołąb
20.06.2008 09:00

Sony CX11E to pierwsza na świecie kamera wyposażona w funkcję Smile Shutter. Ta technologia pozwala na automatyczne wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 7,6 megapiksela, jeśli osoba widoczna przez obiektyw uśmiechnie się. Nie trzeba naciskać przycisku migawki, ani przerywać nagrywania.

Sony CX11E to pierwsza na świecie kamera wyposażona w funkcję Smile Shutter. Ta technologia pozwala na automatyczne wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 7,6 megapiksela, jeśli osoba widoczna przez obiektyw uśmiechnie się. Nie trzeba naciskać przycisku migawki, ani przerywać nagrywania.

W trybie „Dual Capture” (podwójnego ujęcia) kamera robi zdjęcia, gdy ktokolwiek się uśmiechnie podczas nagrywania filmu. Przełączenie funkcji* Smile Shutter* w tryb* „Always On”* (zawsze włączona) pozwala robić zdjęcia nawet, kiedy nagrywanie zostało przerwane, niezależnie od tego czy kamera działa w trybie nagrywania czy fotografowania.

Na dodatek czułość wykrywania uśmiechów można dostosować tak, aby wykrywane były uśmiechy zarówno te delikatne, jak i wyjątkowo radosne i szczere. Można również ustawić priorytet wykrywania twarzy dzieci lub osób dorosłych. Funkcja Smile Shutter jest powiązana z technologią Face Detection (wykrywania twarzy), która automatycznie dostraja ostrość, czas naświetlania i balans kolorów tak, aby wiernie i w naturalnych barwach zarejestrować rodzinne wydarzenia i spotkania z przyjaciółmi.

Filmy w trybie Full HD oraz dźwięk w trybie 5.1 surround są nagrywane na wymiennych nośnikach Memory Stick PRO Duo (maksymalnie do 85 minut na dołączonym w zestawie nośniku Memory Stick o pojemności 4 GB lub do 5 godzin i 55 minut przy użyciu opcjonalnego nośnika Memory Stick o pojemności 16 GB w trybie LP).

Kamera wyposażona jest w obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T jest wyposażony w 12-krotny zoom optyczny oraz technologię stabilizacji obrazu Optical SteadyShot. Obrazy są wyświetlane na 2,7-calowym, szerokoekranowym, ciekłokrystalicznym panelu dotykowym Clear Photo, który charakteryzuje się znakomitym kontrastem, nawet w jasnym słońcu.

Kamerę CX11E można podłączyć w domu do telewizora z funkcją HD, aby delektować się jakością oglądanych filmów. Funkcja x.v.Colour rozszerza paletę kolorów, zapewniając żywsze barwy przy oglądaniu obrazów na odbiorniku wyposażonym w tę technologię.

Do akcesoriów dołączonych w zestawie należą: nośnik Memory Stick PRO Duo 4 GB, kable USB i komponentowy A/V, stacja Handycam Station oraz pilot.

Najważniejsze cechy:

 • Nagrywanie w trybie Full HD, w rozdzielczości 1920x1080 (AVCHD) na nośnikach Memory Stick (nośnik 4 GB w zestawie).
 • Obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T.
 • Sensor CMOS ClearVid.
 • Funkcje Smile Shutter (zdjęcia uśmiechów) / Face Detection (wykrywanie twarzy).
 • 12-krotny zoom optyczny / 150-krotny zoom cyfrowy.
 • Stabilizacja obrazu Optical SteadyShot.
 • Funkcja x.v.Colour.
 • Możliwość robienia zdjęć w rozdzielczości 10,2 megapikseli.
 • Dźwięk w trybie 5.1 surround, z funkcją zoom w mikrofonie.
 • 2,7-calowy, szerokoekranowy, ciekłokrystaliczny wyświetlacz Clear Photo.
 • Maksymalny czas ciągłej pracy — 7 godzin (z opcjonalnym akumulatorem).

Źródło: Sony

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)