Hangman: Odgadnij, jaki to film!

Hangman: Odgadnij, jaki to film!
10.08.2008 17:00
Łukasz Mantiuk
Łukasz Mantiuk

W to niedzielne popołudnie prezentujemy Wam bardzo ciekawą grę, w sam raz dla wszystkich miłośników filmów.

W to niedzielne popołudnie prezentujemy Wam bardzo ciekawą grę, w sam raz dla wszystkich miłośników filmów.

Hangman, bo o niej mowa, to odrobinę zmutowana wersja popularnej w Polsce szubienicy. Polega ona na odgadywaniu tytułów filmów wpisując kolejne litery. Jeśli owa litera znajduje się w tytule, to się pojawia, jeśli nie to tracimy jedną z kończyn. Za każdą odgadniętą literę dostajemy 20 punktów, jednak za nieodgadniętą owe 20 punktów zostaje nam zabrane. Gdy już wiemy, o jakim filmie mowa, możemy od razu wpisać jego tytuł, dzięki czemu dostaniemy bonusowe punkty.

Co jakiś czas pojawia się również runda bonusowa. Jest ona ściśle związana z Amerykańskim Box Officem i polega na przyporządkowaniu pewnych etykiet do danych filmów. Istnieją trzy rodzaje przyporządkowań. Pierwszy rodzaj to ile dany film zarobił podczas pierwszego weekendu, drugi ile zdobył podczas całkowitego czasu wyświetlania, a trzeci ? i moim zdaniem najtrudniejszy ? to jaką kategorię wiekową otrzymał film od MPAA. Oczywiście za poprawne przyporządkowanie trzech etykiet do trzech filmów otrzymujemy całkiem pokaźną sumę punktów.

Niestety, mam też złą wiadomość. Gra jest w języku angielskim, więc filmy również w takim języku się pojawiają ? aczkolwiek zdarzają się filmy obcojęzyczne. Trafiłem raz na El Laberinto del fauno (Labirynt fauna) czy El Orfanato (Sierociniec).

Zatem zapraszam do zabawy, a grę znajdziecie pod tym linkiem (konieczna jest rejestracja na stronie Box Office Mojo): Hangman.

Źródło: Box Office Mojo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)