Harion - szklane głośniki za 168 000 dolarów

Za tę cenę otrzymamy zestaw głośników 5.1 wykonanych z żaroodpornego szkła. Sprzęt został wyprodukowany przez Japońską firmę Hario, co w języku japońskim znaczy „Król szkła”.

Harion - szklane głośniki za 168 000 dolarów
Marek Maruszczak

Za tę cenę otrzymamy zestaw głośników 5.1 wykonanych z żaroodpornego szkła. Sprzęt został wyprodukowany przez Japońską firmę Hario, co w języku japońskim znaczy „Król szkła”.

Cena z pewnością jest godna króla. Jednak uwaga! W momencie, gdy firma otrzyma pierwsze 10 zamówień ma zamiar obniżyć ją do jedynych 105 tysięcy. Szkoda, że pomimo tej promocji dalej niewiele osób będzie stać na podobny wydatek.

Głośniki było tak ciężko stworzyć, że Hario potrzebował aż 23 podwykonawców raz trzech lat i ośmiu miesięcy prac, aby osiągnąć ostateczny wynik. Jak przystało na produkty, ktore osiągają takie ceny, sprzęt został wykonany w ręcznie i prezentuje się naprawdę ładnie.

Niestety nie znamy dokładnej specyfikacji głośników.

Obraz

Król szkła stworzył także w pełni funkcjonalne szklane skrzypce. Według słów producenta podobnie jak głośniki są jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli ktoś ma ochotę kupić szklany instrument musi liczyć się z wydatkiem 3 500 USD.

Źródło: Crunch Gear

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.