Harry Potter i Zakon Feniksa - od dziś w sklepach!

Harry Potter i Zakon Feniksa - od dziś w sklepach!29.06.2007 12:30
Maciej Madziński

Dziś do sklepów w całej Polsce trafiła najnowsza odsłona przygód czarodzieja z blizną. Co czeka nas tym razem? Przeczytajcie sami!

Tak wygląda trailer gry...

Dziś do sklepów w całej Polsce trafiła najnowsza odsłona przygód czarodzieja z blizną. Co czeka nas tym razem? Przeczytajcie sami!

Harry Potter & the Order of the Phoenix Game Trailer

Tak wygląda trailer gry...

To kolejna część cyklu o Harrym. Jako, że w najbliższym czasie do kin wejdzie również film oparty na tej części pozwolę sobie pokrótce przypomnieć o co w tym wszystkim chodzi. Rozpoczyna się kolejny (piąty) rok nauki w Hogwarcie. Harry, który jeszcze dobrze nie pozbierał się po spotkaniu z Voldemortem, zamiast spokojnego odpoczynku będzie musiał się podjąć trudnego zadania, jakim jest szkolenie swoich rówieśników obrony przed czarną magią. Aby tego dokonać przyjaciele założą tajną organizację zwaną Gwardią Dumbledora. Główny bohater nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo zajęcia te przydadzą się w bieżącym roku szkolnym...

Co nowego w grze z Harrym? Niewiele. Zdecydowanie w przypadku tego tytułu należy mówić o ewolucji, a nie rewolucji. Moim zdaniem w najnowszej części najciekawiej zapowiada się możliwość wcielenia w innych ważnych bohaterów z książki, konkretnie w Dumbledora i Syriusza Blacka.

...a tak filmu.

Drugim ciekawie zapowiadającym się elementem jest oprawa audiowizualna. Gra jest mocno powiązana z filmem, można wręcz powiedzieć, że twórcy pragnęli dokładnie odwzorować lokacje, które zobaczymy w kinie. Dzięki temu powinny być one - po prostu - bardzo ładne. W trakcie zabawy będzie nam również przygrywać filmowa muzyka.

Oczywiście fani znajdą w grze wszystkie lubiane elementy. Eksplorację zamku (poprawiono system nawigacji), znajdowanie przedmiotów, czarowanie (także za pomocą Wiilota na Wii) itp. Z ciekawostek warto również dodać, że Harry Potter i Zakon Feniksa będzie pierwszym tytułem na X360-ke od EA, który zostanie spolonizowany!

Źródło i fot.: EA

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)