HAVEN - bezpieczny dom. Niezniszczalny zamek powstrzyma złodzieja

HAVEN - bezpieczny dom. Niezniszczalny zamek powstrzyma złodzieja
26.09.2014 07:13
Zdjęcie włamywacza pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie włamywacza pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek
Adam Bednarek

HAVEN to prosty, ale bardzo sprytny sposób na blokadę wejściowych drzwi.

Technologia stara się powstrzymać złodziei, ale samo zamontowanie czujników nie wystarczy. Owszem, coraz częściej możemy dowiedzieć się o wizycie niepożądanego gościa - sensory zamontowane na futrynie wykryją nietypową aktywność przy drzwiach - ale opryszka nie powstrzymają.

HAVEN - niezniszczalny smart zamek

Co innego HAVEN, czyli inteligentny zamek do drzwi. Docenicie mądrość tego gadżetu, ale największe wrażenie robi jednak jego siła, a nie intelekt. Niby to “tylko” blokada, ale naprawdę trudno ją sforsować. Zobaczcie sami:

HAVEN wygląda niepozornie, ale to naprawdę działa.

A na czym polega inteligencja zamka? Łatwo się domyślić - gadżet współpracuje np. ze smartfonem, dzięki czemu nie potrzebujemy tradycyjnego klucza. Będąc w pobliżu HAVEN rozpozna przypisane urządzenie i automatycznie odblokuje drzwi.

382899803715496947

Co ważne, aplikacja pozwala dzielić się “wirtualnym kluczem”. Sprytne rozwiązanie. Nie musimy wyrabiać dodatkowych kluczy, wystarczy w aplikacji zaznaczyć, kto może do nas wejść.

HAVEN okiem na złodzieja

382899803715628019

Na dodatek HAVEN wyposażony jest w czujniki ruchu i gdy tylko rozpozna nadmierną aktywność wokół siebie, od razu wyśle ostrzeżenie do właściciela mieszkania. O wszelkich nieudanych atakach zostaniemy szybko powiadomieni.

To fajne funkcje, ale nie da się ukryć, że HAVEN zachwyca mocą i siłą. Jeśli filmik autorów nie jest odpowiednio zmontowany, to złodzieje mają przechlapane. A my powinniśmy mocno zastanowić się nad wydaniem 300 dolarów, bo właśnie tyle gadżet kosztuje na Kickstarterze.

Może i drogo, ale za to noce prześpicie spokojnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)