HAVEN - bezpieczny dom. Niezniszczalny zamek powstrzyma złodzieja

HAVEN - bezpieczny dom. Niezniszczalny zamek powstrzyma złodzieja

Zdjęcie włamywacza pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie włamywacza pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek
26.09.2014 07:13

HAVEN to prosty, ale bardzo sprytny sposób na blokadę wejściowych drzwi.

Technologia stara się powstrzymać złodziei, ale samo zamontowanie czujników nie wystarczy. Owszem, coraz częściej możemy dowiedzieć się o wizycie niepożądanego gościa - sensory zamontowane na futrynie wykryją nietypową aktywność przy drzwiach - ale opryszka nie powstrzymają.

HAVEN - niezniszczalny smart zamek

Co innego HAVEN, czyli inteligentny zamek do drzwi. Docenicie mądrość tego gadżetu, ale największe wrażenie robi jednak jego siła, a nie intelekt. Niby to “tylko” blokada, ale naprawdę trudno ją sforsować. Zobaczcie sami:

HAVEN wygląda niepozornie, ale to naprawdę działa.

A na czym polega inteligencja zamka? Łatwo się domyślić - gadżet współpracuje np. ze smartfonem, dzięki czemu nie potrzebujemy tradycyjnego klucza. Będąc w pobliżu HAVEN rozpozna przypisane urządzenie i automatycznie odblokuje drzwi.

382899806802480102

Co ważne, aplikacja pozwala dzielić się “wirtualnym kluczem”. Sprytne rozwiązanie. Nie musimy wyrabiać dodatkowych kluczy, wystarczy w aplikacji zaznaczyć, kto może do nas wejść.

HAVEN okiem na złodzieja

382899806802611174

Na dodatek HAVEN wyposażony jest w czujniki ruchu i gdy tylko rozpozna nadmierną aktywność wokół siebie, od razu wyśle ostrzeżenie do właściciela mieszkania. O wszelkich nieudanych atakach zostaniemy szybko powiadomieni.

To fajne funkcje, ale nie da się ukryć, że HAVEN zachwyca mocą i siłą. Jeśli filmik autorów nie jest odpowiednio zmontowany, to złodzieje mają przechlapane. A my powinniśmy mocno zastanowić się nad wydaniem 300 dolarów, bo właśnie tyle gadżet kosztuje na Kickstarterze.

Może i drogo, ale za to noce prześpicie spokojnie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)