Hełm VR Valve Index stał się hitem. Wszystko dzięki Half-Life: Alyx

Hełm VR Valve Index stał się hitem. Wszystko dzięki Half-Life: Alyx

Hełm VR Valve Index stał się hitem. Wszystko dzięki Half-Life: Alyx
Źródło zdjęć: © Materiały Prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
30.11.2019 12:36

Technologia VR przyciąga coraz więcej fanów, chociaż wciąż stanowi niewielką część rynku. Jednak nie potrzeba przecen na Black Friday, by hełm Valve Index wyprzedał się niemal natychmiast. A wszystko to dzięki "Half-Life: Alyx".

Valve Index to obecnie najlepsze gogle VR dostępne na rynku, ale dopiero ekskluzywny tytuł, jaki został zapowiedziany w zeszłym tygodniu przyczynił się do niemal natychmiastowego wyprzedania całego nakładu hełmów VR w USA i Kanadzie.

Mowa tu o "Half-Life: Alyx", kolejnej odsłonie kultowej już serii strzelanek. O ogromnej sile marki świadczy dodatkowo to, że gra będzie miała swoją premierę dopiero w 2020 roku, a już teraz hełmy VR od Valve zniknęły z magazynów.

Zobacz też: Testujemy Playstation VR

Przed ogłoszeniem, że "Half-Life: Alyx" pojawi się ekskluzywnie na hełmy VR Valve, zapasy gogli Index nie sprzedawały się zbyt dobrze, na co niewątpliwie wpływała wysoka cena sprzętu. Ogłoszenie najnowszego "Half-Life'a" odbyło się w tym samym czasie co wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku, co było bardzo przemyślanym ruchem ze strony Valve.

Nieco niższe ceny hełmów i bardzo mocny tytuł, w który zagrają jedynie posiadacze gogle Valve Index z pewnością zachęciły niezdecydowanych graczy do zakupu. Hełmy wyprzedały się w Kanadzie i USA, jednak w Europie wciąż są dostępne.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)