Hicon – gdy inteligentny zegarek to... za dużo. Bransoletka dla nałogowców?

Hicon – gdy inteligentny zegarek to... za dużo. Bransoletka dla nałogowców?

Hicon – gdy inteligentny zegarek to... za dużo. Bransoletka dla nałogowców?
Adam Bednarek
10.07.2014 00:53

Chcecie wiedzieć, co dzieje się na portalach społecznościowych, ale nie potrzebujecie pozostałych funkcji, które oferuje inteligentny zegarek? Hicon to coś dla was.

Twórcy Hicon sugerują nam, że za dużo czasu tracimy na bezsensownym sprawdzaniu portali społecznościowych. Napisał ktoś do nas? Mamy nowego maila? Pojawiła się fotka? Według autorów gadżetu złe jest nie to, że jesteśmy „uzależnieni” od tego typu serwisów, a fakt, że nie zawsze coś tam na nas czeka. A mimo to zaglądamy.

Masz wiadomość

Obraz

Dobrze być na bieżąco, ale tylko wtedy, gdy faktycznie coś się dzieje – mogliby powiedzieć autorzy Hicon. To inteligentna bransoletka, na której znajdują się wybrane przez nas ikonki, reprezentujące portale społecznościowe. Facebook, Twitter, Gmail, Instagram, SMS lub cokolwiek chcemy, bo Hicon pozwala sam dobrać serwisy, które chcemy śledzić. Wszystkie będą na naszym nadgarstku.

Bransoletka współpracuje ze smartfonem. Kiedy na którymś z portali społecznościowych „coś się dzieje”, na przykład dostajemy powiadomienie na Facebooku, ikonka zaczyna się świecić, a gadżet wibruje. Wówczas wiadomo, że czas wstać i skorzystać z komputera albo smartfona.

Obraz

W dobie inteligentnych zegarków taki pomysł na gadżet wydaje się lekko spóźniony i po prostu... niepotrzebny. Co mi z tego, że wiem, że mam powiadomienie, skoro nie mogę od razu odczytać wiadomości?

Hicon - The social bangle - wearable smart bracelet with OLED display by Things-lab

Hicon broni się jednak innymi funkcjami. Całkiem ciekawa wydaje się opcja wymiany kontaktów za pomocą zbliżenia – wystarczy podać rękę, by wszystkie niezbędne informacje wylądowały na smartfonie drugiego użytkownika Hicon. Taka współczesna wizytówka.

Opaska może też, z delikatną pomocą smartfona, wyszukiwać innych „noszących” gadżet. Jak ktoś chce poznawać nowych znajomych, to nie da się ukryć, że Hicon będzie przydatny. Temat do rozmów od razu jest: „o, ty też masz taką bransoletkę!”. No dobra, to słaby tekst.

Hicon - gadżet dla uzależnionych?

Obraz

Ważne jest jednak to, że z Hicon da się korzystać niemalże wszędzie. Jest wodoodporny, nie straszny mu też piasek. W sam raz na urlop. O ile ktoś chce na plaży wiedzieć, że na firmowej poczcie są nowe maile...

Hicon może i ma mniej funkcji niż inteligentny zegarek, ale przez to jest dużo, dużo tańszy. Na portalu Indiegogo za gadżet zapłacić trzeba 49 dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)