Hideo Kojima stworzy grę VR? Twórca Metal Gear Solid zainteresowany wirtualną rzeczywistością

Hideo Kojima stworzy grę VR? Twórca Metal Gear Solid zainteresowany wirtualną rzeczywistością

Hideo Kojima stworzy grę VR? Twórca Metal Gear Solid zainteresowany wirtualną rzeczywistością
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Juliusz Czarnecki
20.12.2015 22:08, aktualizacja: 21.12.2015 09:32

Hideo Kojima rozstał się z Konami i obecnie pracuje dla Sony nad nową grą. Czy będzie to produkcja działająca na PlayStation VR? To całkiem prawdopodobne.

Hideo Kojima nie jest już pracownikiem Konami. Rozstanie było burzliwe i dość zaskakujące. Metal Gear Solid V jest więc ostatnią grą, którą Kojima stworzył dla Konami. Nie oznacza to jednak, że znany japoński twórca robi sobie odpoczynek od tworzenia gier. Już wiadomo, że Kojima rozpoczął współpracę z Sony. Czy Kojima wypromuje również wirtualną rzeczywistość i gogle PlayStation VR?

Nie możemy tego wykluczyć. Powody, żeby w to wierzyć, są dwa:

  • nowe logo jego studia, Kojima Productions, przedstawia czaszkę, która nosi coś w rodzaju połączenia średniowiecznego hełmu i kosmicznego kombinezonu; według twórcy to symbol dawnego ducha tworzenia gier oraz wykorzystania nowoczesnych technologii. Takich jak VR?
  • sam Kojima mówi, że jest zainteresowany technologią VR. Na razie niczego zapowiedzieć nie może, ale wierzy w wirtualną rzeczywistość i chciałby coś na nią stworzyć
Obraz

Oczywiście jest za wcześnie, żeby stwierdzić, że nowa gra Kojimy będzie działać w wirtualnej rzeczywistości, ale szanse są spore. Skoro sam twórca zgłasza zainteresowanie VR, to prędzej czy później doczekamy się jego gry w wirtualnej rzeczywistości. To bardzo dobra wiadomość: VR potrzebuje znanych i cenionych nazwisk, które wypromują technologię.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)