Hideo Kojima stworzy grę VR? Twórca Metal Gear Solid zainteresowany wirtualną rzeczywistością

Strona głównaHideo Kojima stworzy grę VR? Twórca Metal Gear Solid zainteresowany wirtualną rzeczywistością
20.12.2015 22:08
Hideo Kojima stworzy grę VR? Twórca Metal Gear Solid zainteresowany wirtualną rzeczywistością
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Juliusz Czarnecki
Juliusz Czarnecki

Hideo Kojima rozstał się z Konami i obecnie pracuje dla Sony nad nową grą. Czy będzie to produkcja działająca na PlayStation VR? To całkiem prawdopodobne.

Hideo Kojima nie jest już pracownikiem Konami. Rozstanie było burzliwe i dość zaskakujące. Metal Gear Solid V jest więc ostatnią grą, którą Kojima stworzył dla Konami. Nie oznacza to jednak, że znany japoński twórca robi sobie odpoczynek od tworzenia gier. Już wiadomo, że Kojima rozpoczął współpracę z Sony. Czy Kojima wypromuje również wirtualną rzeczywistość i gogle PlayStation VR?

Nie możemy tego wykluczyć. Powody, żeby w to wierzyć, są dwa:

  • nowe logo jego studia, Kojima Productions, przedstawia czaszkę, która nosi coś w rodzaju połączenia średniowiecznego hełmu i kosmicznego kombinezonu; według twórcy to symbol dawnego ducha tworzenia gier oraz wykorzystania nowoczesnych technologii. Takich jak VR?
  • sam Kojima mówi, że jest zainteresowany technologią VR. Na razie niczego zapowiedzieć nie może, ale wierzy w wirtualną rzeczywistość i chciałby coś na nią stworzyć
381730762606984938

Oczywiście jest za wcześnie, żeby stwierdzić, że nowa gra Kojimy będzie działać w wirtualnej rzeczywistości, ale szanse są spore. Skoro sam twórca zgłasza zainteresowanie VR, to prędzej czy później doczekamy się jego gry w wirtualnej rzeczywistości. To bardzo dobra wiadomość: VR potrzebuje znanych i cenionych nazwisk, które wypromują technologię.

Udostępnij:
Komentarze (0)