HiMedia HD 900B, czyli dwusystemowy odtwarzacz multimedialny

HiMedia HD 900B, czyli dwusystemowy odtwarzacz multimedialny

HiMedia HD 900B
HiMedia HD 900B
Marcin Honkisz
06.12.2011 18:15

W przypadku tego urządzenia klientów zachęcić mają dwa systemy operacyjne na pokładzie. Wspólnie o rozrywkę zadbają Android oraz system produkcji Realtek. Co jeszcze innowacyjnego proponuje HiMedia w swym nowym produkcie?

W przypadku tego urządzenia klientów zachęcić mają dwa systemy operacyjne na pokładzie. Wspólnie o rozrywkę zadbają Android oraz system produkcji Realtek. Co jeszcze innowacyjnego proponuje HiMedia w swym nowym produkcie?

Odtwarzacz jest następcą popularnego HD 600B. Z zewnątrz prezentuje się bardzo podobnie – taka sama czarna obudowa z aluminium, podobne wymiary, czytelny wyświetlacz. Na przednim panelu zgrupowano dotykowe przyciski pozwalające na obsługę podstawowych funkcji urządzenia. Innowacyjnym rozwiązaniem jest podwójny, przełączany system operacyjny. Standardowo przy uruchomieniu ładowane są oba – Realtek, który zapewnia przyjazny i intuicyjny interfejs obsługi urządzenia, oraz Android dający dostęp do aplikacji z Android Marketu i pozwalający na uruchamianie ich na urządzeniu. Jest możliwość wyłączenia Androida, dzięki czemu zwalnia się zasoby pamięci, umożliwiając płynniejszą pracę.

Urządzenie wyposażone jest w szybki procesor Realtek RTD1186 taktowany zegarem 750 MHz. Ma możliwość podpięcia dysków twardych SATA i SATA III o pojemności do 3 TB. Montaż dysku wewnątrz urządzenia jest bardzo prosty. Wystarczy odchylić klapkę i włożyć dysk. Odtwarzacz ma złącze sieci LAN 1 Gbit oraz HDMI w standardzie 1.4. Daje ono pełną kompatybilność ze standardami 3D.

Urządzenie odtwarza materiały wideo we wszystkich popularnych formatach SD oraz HD: AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV, MKV3D, obrazy płyt DVD oraz Blu-ray. Obsługuje pliki napisów PGS, SRT, SUB, IDX+SUB, SSA oraz SM. Jako ciekawostkę należy dodać, że HD 900B jest jednym z dwóch obecnie oferowanych odtwarzaczy multimedialnych, które mają możliwość odtwarzania materiałów z obrazu ISO dysków BD Full HD 3D.

HiMedia HD 900B z tyłu
HiMedia HD 900B z tyłu

Jeśli chodzi o dźwięk, to HD 900B radzi sobie z takimi formatami, jak MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV czy APE. Również w najwyższej jakości 96 oraz 192 kHz. Przy odtwarzaniu muzyki można uruchomić prezentację zdjęć w popularnych formatach graficznych. Na wyjściu audio daje pełny wielokanałowy dźwięk 7.1 w formatach: Dolby Digital, Dolby True HD, DTS, DTS-HD lub DTS-MA.

Odtwarzane multimedia mogą znajdować się na dysku wewnętrznym, pamięci podpiętej pod USB (w wersji 3.0), karcie SD lub na dysku sieciowym. Dostęp do Internetu realizowany jest za pośrednictwem kablowej sieci LAN lub, w przypadku dokupienia adaptera, poprzez Wi-Fi. Odtwarzacz obsługuje wszystkie popularne protokoły transmisji sieciowej (FTP, UPnP/DLNA, SAMBA/CIFS, NFS). Aby ułatwić poruszanie się po Internecie i menu, możliwe jest podpięcie klawiatury oraz myszy.

Odtwarzacz wprowadzony został na polski rynek przez firmę C4i, która jest jedynym przedstawicielem HiMedia w naszym kraju. Podstawowa wersja urządzenia bez adaptera Wi-Fi kosztuje 847 zł. Za adapter trzeba dopłacić 99 zł. Trochę dużo jak za tego typu produkt. Choć przyznaję, Android 2.2 na pokładzie kusi. Daje on właściwie nieograniczone możliwości rozbudowy urządzenia o dodatkowe funkcje poprzez doinstalowywanie ich z Marketu. Czy dwusystemowość się sprawdzi? Poczekajmy na pierwsze testy.

Źródło: C4i

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)