Hołd dla starwarsowych pojazdów lądowych

Sandcrawler
Sandcrawler
Jakub Tabaczewski

28.12.2010 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zobaczcie galerię prezentującą prace stanowiące uhonorowanie wszystkich najważniejszych pojazdów lądowych, które wystąpiły w oryginalnej trylogii Star Wars.

Zobaczcie galerię prezentującą prace stanowiące uhonorowanie wszystkich najważniejszych pojazdów lądowych, które wystąpiły w oryginalnej trylogii Star Wars.

Czy zauważyliście, że technologię przedstawioną w Star Wars reprezentują zazwyczaj pojazdy lotnicze? Klasyki, takie jak Millennium Falcon, X-Wing czy TIE Fighter, pojawiają często jako symbol gwiezdnej trylogii. Pauline Acalin - artysta zajmujący się m.in. obróbką fotografii - postanowił to zmienić, tworząc niecodzienną galerię.

Sandcrawler - to mobilne, pustynne złomowisko charakteryzuje się prostym designem, dlatego stało się drugim najbardziej rozpoznawalnym po serii AT pojazdem naziemnym oryginalnej trylogii.

AT-AT
AT-AT

AT-AT (All Terrain Armored Transport) i AT-ST ( All Terrain Scout Transport) to zdecydowanie najlepiej rozpoznawalne pojazdy naziemne z Gwiezdnych wojen. AT-AT, czyli tak zwane imperialne wielbłądy, stanowiły podstawę imperialnego, lądowego szturmu.

AT-AT
AT-AT

Inspiracją dla kształtu AT-ST był szkielet Tyrannosaurusa Rexa, jednak większości osób kojarzyły się one częściej z wielkimi kurczakami patrolującymi lesiste tereny księżyca Endor.

AT-ST
AT-ST

Jedno jest pewne: pomimo że Star Wars - jak sama nazwa wskazuje - to film o wojnach toczących się w kosmosie, to bez wymienionych pojazdów naziemnych trylogia dużo by straciła. R2-D2 i C-3PO mogliby nigdy się nie spotkać na pustyni Tatooine, a my moglibyśmy z pewnością zapomnieć o bitwie na Hoth.

Źródło: walyou.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)