HP mini-Q - Nettop z dwurdzeniowym Atomem 330

Kolejne nettopy pojawiają się jak grzyby po deszczu. Tym razem HP zdecydowało się wprowadzić 2 nowe modele tanich desktopów.

HP mini-Q - Nettop z dwurdzeniowym Atomem 330
Marek Maruszczak

25.11.2008 22:00

Kolejne nettopy pojawiają się jak grzyby po deszczu. Tym razem HP zdecydowało się wprowadzić 2 nowe modele tanich desktopów.

Skromnie ubrana pani ze zdjęcia przedstawia maszynę wyposażoną w dwurdzeniowy procesor Atom 330. Poza tym komputer może się pochwalić 2GB pamięci DDR2 RAM,  160GB dyskiem SATA, oraz dwuwarstwową nagrywarką DVD. Całość ma ważyć od 1,5 do 2 kg i kosztować 386 USD.

Drugi model jest trochę słabszy i sprzedawany z Windows XP a nie Vistą jak poprzednik. Jego sercem jest Atom 230 1,6 GHz. Pamięć to 1GB DDR2. Cena wyniesie około 286 dolarów.

Komputery są dość atrakcyjne. Szczególnie mocniejszy model oferuje rozsądne możliwości za niewygórowaną cenę. Niestety jak na razie nic nie wiadomo o planach sprzedaży poza Tajwanem.

W ostatnich dniach można zaobserwować istny wysyp nettopów. Co sądzicie o desktopach tego typu? Czy mają szansę odnieść taki sukces jak ich przenośne odpowiedniki netbooki?

Źródło: Slash Gear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
poradnikinewsrtv
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.