HP Pavilion dm1 - długowieczny maluch nadchodzi!

Lekki, wydajny i długo działający na baterii - czy można to wszystko mieć w rozsądnej cenie? Największy producent komputerów przenośnych, firma HP, uważa, że tak, i na dowód tego prezentuje nowego Paviliona dm1.

HP Pavilion dm1
HP Pavilion dm1
Jacek Klimkowicz

Lekki, wydajny i długo działający na baterii - czy można to wszystko mieć w rozsądnej cenie? Największy producent komputerów przenośnych, firma HP, uważa, że tak, i na dowód tego prezentuje nowego Paviliona dm1.

Maluch ma ekran o przekątnej 11,6" i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli (LED). Wewnątrz, jak można się domyślać, zastosowano najnowszą, mobilną platformę AMD Brazos. Sercem HP Paviliona dm1 została dwurdzeniowa jednostka APU AMD Zacate E-350 (1,6 GHz), wraz z którą otrzymujemy zintegrowany chip graficzny AMD Radeon HD 6310.

HP Pavilion dm1
HP Pavilion dm1

Możliwe więc będzie odpalenie mniej wymagających gier i bezproblemowe odtwarzanie multimediów w 1080p. W standardzie HP Pavilion dm1 ma 3 GB pamięci DDR3, ale będzie można ją rozszerzyć do 8 GB (2 sloty). Za magazynowanie danych ma odpowiadać szybki, 320 GB dysk wirujący z prędkością 7200 RPM (maks. 750 GB), a opcjonalnie będą dostępne również SSD.

HP Pavilion dm1
HP Pavilion dm1

Na liście wyposażenia nie zabrakło standardu w postaci gigabitowej karty LAN, modułów Bluetooth i WiFi 802.11b/g/n, czytnika kart pamięci, kamerki internetowej oraz wyjść HDMI i VGA. Nie ma natomiast USB 3.0 - sprzęt ma 3 porty, ale wszystkie w wersji 2.0. Na uwagę zasługują wysokiej jakości głośniki Altec Lansing oraz zaimplementowana technologia CoolSense.

Jeśli wierzyć deklaracjom producenta, HP Pavilion dm1 będzie jednym z najdłużej działających minilaptopów - przewidywany czas pracy wynosi bowiem blisko 11 godzin. To bardzo dużo jak na sprzęt o dość sporych możliwościach. Ważący zaledwie 1,6 kg w podstawowej konfiguracji został wyceniony na zaledwie 449 dolarów, na rynek trafi już 9 stycznia.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.