HP przedstawia: Elastyczny wyświetlacz TFT

Laboratoria firmy HP oraz Stanowy Uniwersytet w Arizonie ogłosiły wczoraj powstanie działającego, elastycznego prototypu wyświetlacza, zbudowanego głównie z giętkich tworzyw sztucznych.

HP przedstawia: Elastyczny wyświetlacz TFT
Arkadiusz Gabrysiak

09.12.2008 08:00

Laboratoria firmy HP oraz Stanowy Uniwersytet w Arizonie ogłosiły wczoraj powstanie działającego, elastycznego prototypu wyświetlacza, zbudowanego głównie z giętkich tworzyw sztucznych.

Dzięki zastosowaniu procesu zwanego *self-aligned imprint lithography (SAIL), *udało się przenieść technologię TFT (thin film transistor) na matrycę z tworzyw sztucznych. Powoduje to, że innowacyjny ekran można rozwijać i zwijać bez strachu o to, że ulegnie łatwemu złamaniu, bądź pęknięciu.

Opracowany wyświetlacz posiada aktywną matrycę umożliwiająca wyświetlanie ruchomych obrazów, jednak dzięki zastosowaniu technologii Vizplex E-Ink, zapożyczoną z e-książek, możliwe jest prezentowanie na nim stabilnych obrazów po wyłączeniu zasilania, co jest idealnym rozwiązaniem do czytania.

Jak zapewnia HP, masowa produkcja takich wyświetlaczy jest tańsza i bardziej przyjazna środowisku. Na wytworzenie takiego ekranu zużywa się o 90 procent mniej materiałów, niż na tradycyjny monitor LCD. HP nie ujawniło jeszcze żadnych informacji, kiedy produkcja takich ekranów miałaby się rozpocząć.

Źródło: Electronista

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.