HTC Exodus 1S - smartfon z opcją kopania kryptowalut. Już wkrótce dostanie aplikację

HTC Exodus 1S to smartfon wykorzystujący technologię blockchain. Producenci zapowiadają, że urządzenie wkrótce otrzyma własny program do kopania kryptowaluty Moneryo. Aplikacja DeMiner, opracowywana przez Midas Labs, ma zostać uruchomiona w drugim kwartale 2020 roku.

HTC Exodus 1S - smartfon z opcją kopania kryptowalut. Już wkrótce dostanie aplikację
Źródło zdjęć: © HTC
Arkadiusz Stando

04.05.2020 07:49

Smartfon, który zarabia sam na siebie - cudownie to brzmi. Rzeczywistość jest jednak trochę bardziej skomplikowana. Według Jri Lee z Midas Labs, smartfon HTC Exodus 1S będzie w stanie wydobyć 0,0038 USD Monero dziennie. Jeśli rzeczywiście tempo jest tak niskie, w ciągu roku zarabialibyśmy zaledwie 1,387 dolara.

Tym samym wartość smartfona spłaciłaby się dopiero po około 170 latach. HTC Exodus 1S kosztuje około 237 dolarów. A na dodatek, w tym obliczeniu nie brano pod uwagę kosztów poboru energii elektrycznej. Jednak nikt nie kupuje smartfona po to, aby kopać na nim kryptowaluty. Do tego tworzy się profesjonalne "koparki".

Biorąc jednak pod uwagę wydajność pod względem zużycia prądu na ilość wydobytej kryptowaluty, HTC Exodus 1S poradzi sobie dużo lepiej, niż nie jeden komputer. Przeciętny laptop wydobędzie ilość Monero, której równowartość to 0,06 dolarów, ale zużyje 0,156 dolarów energii. To spora strata. Exodus natomiast będzie zarabiać około 50 proc. więcej, niż tracić.

Przyszłość HTC Exodus 1S jest niepewna. Walutę Monero usunęły ze swojej oferty dwie duże giełdy, BitBay i OKEx. O ile jej wartość nagle dramatycznie nie wzrośnie, to Exodus 1S pozostanie prawdopodobnie gadżetem dla entuzjastów kryptowalut.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.