HTC Re Camera - peryskop? Nie, to Go-Pro dla amatorów!

HTC Re Camera - peryskop? Nie, to Go-Pro dla amatorów!

HTC Re Camera - peryskop? Nie, to Go-Pro dla amatorów!
Adam Bednarek
09.10.2014 12:32

Kamera w smartfonie? Według HTC to jednak mało wygodne i praktyczne rozwiązanie. Ich Re Camera sprawi, że “łapanie chwil” stanie się łatwiejsze.

HTC Re Camera - niebanalny aparat

Jednego HTC Re Camera odmówić nie można - oryginalnego wyglądu. Charakterystycznego. Owszem, możemy drwić, że gadżet wygląda jak peryskop, inhalator czy nawet klamka, ale w tym kształcie coś jest.

I pasuje do wizji HTC. Bo Re Camera ma ułatwić natychmiastowe cykanie zdjęć lub robienie filmów. Świadczy o tym nie tylko kształt i rozmiar, ale też fakt, że sprzęt bardzo łatwo się obsługuje. Szybkie uderzenie w przycisk sprawi, że zrobimy zdjęcie, dłuższe przytrzymanie odpali nagrywanie filmiku.

A menu, ustawienia? Nie ma na to czasu! HTC Re Camera nie ma nawet włącznika i wyłącznika. Kamera sama się uruchamia, gdy tylko weźmiemy ją do ręki. Sprytne, cenne sekundy zachowane.

382897944028122086
© The Verge

HTC Re Camera to 16-megapikselowy aparat i możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości 1080p (30 klatek na sekundę) lub 720p (120 klatek). Bateria pozwoli na zrobienie 1200 zdjęć i na kręcenie przez 1 godzinę i 40 minut w Full HD.

Bezprzewodowa łączność

Rzecz jasna gadżet współpracuje ze smartfonami - z iOS i Androidem. Przesyła zdjęcia bezprzewodowo, dzięki WiFi. Na telefonie zainstalowana musi być specjalna aplikacja, która przy okazji dodaje kilka funkcji. Dzięki niej możemy nakręcić własny timelapse.

382897944028318694
© The Verge

Do HTC Re Camera dokupić będzie można kilka gadżetów, takich jak stojaki i uchwyty. Sprzęt trafi wówczas na rowerową ramę czy parapet, by uchwycić przelatujące chmury.

Cena? 200 dolarów. Sporo, ale z drugiej strony dostajemy naprawdę przydatny sprzęt. I prosty w obsłudze. Dla osób, które chcą szybko zrobić zdjęcie lub nakręcić filmik w sam raz. Nic dziwnego, że już pojawiły się komentarze, że to GoPro dla amatorów. I chyba coś w tym jest.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)