Jeśli uważacie, że Amerykanie to idioci, oto kolejny dowód na to, że rzeczywiście coś w tym jest.

bETfQibp

Na świecie panuje przekonanie, że Amerykanie to idioci, i choć pewnie to twierdzenie można by dopasować do każdego narodu, co jakiś czas pojawiają się trochę zabawne, a trochę smutne dowody na jego prawdziwość. Takie jak ankieta przygotowana przez serwis Vouchercloud.net, stronę zajmującą się kuponami zniżkowymi.

HTML to straszna choroba. A co to takiego gigabajt?

Zdecydowanie najgłupsza rzecz z tej ankiety? 11% Amerykanów uważa, że HTML to choroba przenoszona drogą płciową. Ale to dopiero początek zabawy. To, że 77% ankietowanych nie umiało odpowiedzieć na pytanie, co to takiego SEO, nie dziwi. Polacy też by raczej nie wiedzieli, co to SEO. Ale MP3 chyba wszyscy znamy. I wiemy, że nie jest to robot ze "Star Wars" (tak myśli 23% ankietowanych Amerykanów).

Kolejne kwiatki: 27% respondentów na pytanie, co to jest gigabajt, wybrało odpowiedź, że to insekt z Ameryki Południowej. 42% twierdzi, że płyta główna to pokład statku wycieczkowego. 18% uważa, że Blu-ray jest jakimś rodzajem morskiego zwierzęcia. 15% myśli, że software to po prostu wygodne ubranie (co w sumie jest logiczne). Z kolei 12% ankietowanych jest przekonanych, że USB to jakieś europejskie państwo.

bETfQibr

Ankietę przeprowadzono na 2392 osobach, którym nie powiedziano, że dotyczy ona nowych technologii. Pytania były z różnego zakresu, nie tylko technologii. W każdym przypadku do wyboru były trzy różne odpowiedzi. Zapytano też respondentów, czy wiedza na temat nowych technologii jest ważna. 61% powiedziało, że tak. Co oznacza, że 39% osób wcale nie jest o tym tak bardzo przekonanych.

iPhone, iPad mini – a co za różnica?

Jak na naród, który ustawia się w długich kolejkach przed sklepami Apple'a, kiedy pojawia się nowy iPhone, Amerykanie mają bardzo kiepskie rozeznanie, gdy zada się im bardziej szczegółowe pytanie dotyczące nowych technologii. Udowodnił to chociażby Jimmy Kimmel, telewizyjny mistrz wkręcania, który jesienią zeszłego roku wypuścił na ulice miasta ekipę z iPadem mini, wmawiającą spotkanym ludziom, że to nowy iPhone. A potem cały świat mógł zobaczyć, w jakie głupoty potrafią uwierzyć Amerykanie.

Ale być może nie powinniśmy aż tak głośno śmiać się z tych głupich Amerykanów, w końcu Matura to bzdura udowadnia raz po raz, że nie jesteśmy lepsi. O HTML co prawda Polaków jeszcze nie pytano, ale na YouTube można na przykład zobaczyć, jak nasz naród głupieje, słysząc proste pytania z fizyki.

TEORIE FIZYKI odcinek #5

Komentarze (8)
bETfQicn