iGag. Gadżet od polskich studentów: nie zgubisz urządzenia, które nie pozwoli ci zgubić smartfona

Zdjęcie zapominalskiej pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie zapominalskiej pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek

02.02.2015 07:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polscy studenci stworzyli gadżet, którzy przypomina o sprzęcie, który przypomina o zagubionych przedmiotach.

Zauważyliśmy, że na Kickstarterze czy Indiegogo powstaje mnóstwo gadżetów, dzięki którym nie da się zgubić telefonu, portfela lub na przykład kluczyków - tłumaczy oryginalny pomysł jeden z twórców.

Studenci za przykład podają Bringrr:

To zestaw „breloczków”, za pomocą których „tagujemy” przydatne nam urządzenia i... obiekty. Na przykład telefon, laptop, aparat lub kota. W ich zlokalizowaniu pomoże nam specjalna aplikacja, za pomocą której sprawdzimy, gdzie znajdują się oznaczone przez nas rzecz

Jak mówią sami autorzy, tego typu urządzenia bardzo im się spodobały. Ale zaczęli się zastanawiać - a co jeśli i to byśmy zgubili? Jak dowiedzieć się, gdzie zostawiło się "przypominacza".

Polscy studenci opublikowali badania, z których wynika, że użytkownicy często zapominają o przypinaniu gadżetów, które mają służyć do pilnowania przedmiotów. Nie tagują więc swoich telefonów czy portfeli, a kupione przedmioty lądują w szafie i nikt o nich nie pamięta. Przez to wciąż gubią swoje akcesoria.

Zdjęcie grafiki pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie grafiki pochodzi z serwisu shutterstock.com

Rozwiązaniem jest specjalna, niewielka nakładka, którą przypina lub nakleja się na gadżet taki jak Bringrr. Dzięki temu wiadomo, gdzie położyło się urządzenie służące do przypominania. Dostaje się też powiadomienie na smartfona, jeśli gadżet nie zostanie przypięty do telefonu czy portfela. Oczywiście najpierw trzeba go zamontować do sprzętu Polaków.

Twórcy z Polski zamierzają uruchomić kampanię na Kickstarterze.

iGag to nasz nowy cykl, w którym wyśmiewamy się z panujących trendów, nowych zapowiedzi czy absurdalnych newsów. Zmyślamy wydarzenia i wypowiedzi, a nawet urządzenia!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)