iiyama wprowadza nowe profesjonalne modele

iiyama C1911S-3 (Fot. materiały prasowe iiyama)
iiyama C1911S-3 (Fot. materiały prasowe iiyama)
Marcin Honkisz

22.02.2012 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma iiyama, znana z ciekawych i dobrych jakościowo rozwiązań, wprowadza kolejne modele na polski rynek. Jednocześnie jasno precyzuje grupy docelowe poszczególnych modeli.

Firma iiyama, znana z ciekawych i dobrych jakościowo rozwiązań, wprowadza kolejne modele na polski rynek. Jednocześnie jasno precyzuje grupy docelowe poszczególnych modeli.

Nowością w ofercie producenta jest seria ekranów wielkoformatowych, o przekątnych od 42 do 65 cali. Wszystkie zostały wyposażone w matryce Full HD oraz czujniki oświetlenia. Zastosowano w nich matryce MVA oraz IPS, które pozwalają na uzyskanie zdecydowanie lepszych parametrów kontrastu oraz kątów widzenia.

Wszystkie wyposażono w przydatną funkcję obrazu w obrazie (PIP). Każdy ponadto oferuje dużą liczbę wejść i wyjść oraz możliwość montażu na uchwytach w standardzie Vesa. Część z modeli ma funkcję obsługi dotykiem w technologii optycznej. Te wszystkie cechy pozwalają używać monitorów w salach konferencyjnych czy jako wyświetlaczy reklamowych.

Kolejną nowością jest model C1911S-3. Wzmocniona obudowa wskazuje na zastosowanie tego produktu w trudnym terenie przemysłowym. Może być wykorzystywany jako monitor telewizji przemysłowej z racji wyposażenia go w złącza VGA oraz 2 x BNC. Specyfika monitora pozwala na zastosowanie matrycy o rozdzielczości tylko 1280 x 1024 piksele. Podświetlenie matrycy zrealizowano w technologii LED, przez co całość waży tylko 3,9 kg.

iiyama T2451MTS (Fot. materiały prasowe iiyama)
iiyama T2451MTS (Fot. materiały prasowe iiyama)

Ciekawym produktem wydaje się iiyama T2451MTS. Ekran wyposażono w multitouch w technologii optycznej, która pozwala na obsługę urządzenia zarówno palcem, jak i dowolnym innym przedmiotem. Wytrzymała szklana powłoka gwarantuje, że nawet intensywne użytkowanie nie uszkodzi matrycy.

24-calowa matryca podświetlana diodami LED wyświetla obraz Full HD, a czas reakcji to tylko 2 ms. Wyposażenie monitora w złącza HDMI, DVI oraz USB pozwala na jego uniwersalne zastosowania. Producent jednak sugeruje stosowanie go w punktach informacyjnych czy sklepach.

Widać, że iiyama stara się nadążać za potrzebami klientów. Wprowadzanie monitorów o dość wąskich dziedzinach zastosowań pokazuje odwagę producenta, ale też wszechstronność. Nie zmienia to jednak faktu, że część produktów nie jest aż tak dobra, jak mogłoby się wydawać. Już niebawem opublikuję test jednego z ciekawszych monitorów w ofercie iiyamy, który, jak dla mnie, obali mit „idealnej marki dla grafików”.

Źródło: Materiały prasowe iiyama

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)