Ikea pokazuje kuchnię przyszłości. W 2025 roku gotowanie może być bajecznie proste

Ikea pokazuje kuchnię przyszłości. W 2025 roku gotowanie może być bajecznie proste

Ikea pokazuje kuchnię przyszłości. W 2025 roku gotowanie może być bajecznie proste
Adam Bednarek
22.04.2015 07:40

Ikea przewiduje, że przepisy i instrukcje związane z przygotowaniem dania wyświetlone będą na… blacie. I ja tę wizję kupuję!

Nie wiecie co ugotować na obiad z dostępnych składników? Dziś można skorzystać ze specjalnej strony internetowej. Na cooks.pl wybieramy posiadane składniki, a system wyszukuje nam przepisy, z których możemy zrobić danie.

Ikea i kuchnia przyszłości

W 2025 roku - wieszczy Ikea - będzie to jeszcze prostsze. Wystarczy położyć składniki na blacie, a resztą zajmie się technologia. Blat, będący jednocześnie kuchenką indukcyjną, wraz z zamieszczoną nad nim kamerą-projektorem rozpozna mięso lub warzywa (włącznie z wagą) i od razu podpowie, co można z nich upichcić. Genialne: kładziemy pomidory, makaron, mięso mielone i wyświetla nam się przepis na spaghetti!

Obraz

A to jeszcze nie koniec. Inteligentny blat krok po kroku przeprowadzi nas przez proces gotowania, wskazując odpowiednią ilość składników i czynności, które musimy wykonać. Całość może być nagrywana, więc jeżeli ktoś zechce mieć przepisy od mamy lub babci, z dokładnym odwzorowaniem i tłumaczeniem, będzie mógł je odtwarzać.

Obraz

Blat będzie miejscem nie tylko służącym do gotowania, ale też do spędzania wolnego czasu. Dzieci będą mogły się przy nim bawić, a dorośli czytać książki, ładując przy okazji telefon. I gotując obiad.

Przyszłość rysuje się w kolorowych barwach dla tych, którzy przypalają nawet wodę na herbatę - wszystko jest dokładnie opisane, nie można się pomylić i popełnić błędu. Gdzie więc w tym wszystkim miejsce dla tych, którzy gotowaniem zajmują się fachowo? Przecież każdy we własnym domu będzie mógł zrobić idealne, pyszne danie. Bezbłędnie!

Obraz

Mam wrażenie, że wtedy jeszcze bardziej docenimy zdolnych kucharzy, którzy potrafią dodać coś od siebie, zaskoczyć, szaleć. I właśnie dlatego kuchnia przyszłości zapowiada się tak dobrze: wszędzie zjemy dobrze!

źródło: engadget.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)