Illume ArcLighter: zapalniczka nowej generacji. Bez płomienia!

Illume ArcLighter: zapalniczka nowej generacji. Bez płomienia!
23.03.2015 08:35
Illume ArcLighter: zapalniczka nowej generacji. Bez płomienia!
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Illume ArcLighter pokazuje, że w temacie zapalniczek wciąż można wiele wymyślić.

W domowych warunkach zapalniczki sprawdzają się całkiem nieźle, choć czasami może być problem z zapaleniem świecy w nietypowych świecznikach czy lampkach.

Gorzej, gdy czasami trzeba coś podpalić na powietrzu. W słoneczny dzień bez wiatru jakoś jeszcze sobie poradzimy, ale w wietrzny, deszczowy dzień, na przykład 1. listopada, zapalenie zwykłego znicza staje się ogromnym problemem.

Okazuje się, że da się inaczej. Illume ArcLighter to zapalniczka, która wytwarza tak zwany elektryczny łuk, podpalając wybrany obiekt. Poza tym Illume ArcLighter działa jak “normalna” zapalniczka, więc w ten sposób zapalimy świece, znicze czy nawet gaz w kuchence.

381438080265371370

Niewątpliwym plusem Illume ArcLighter jest fakt, że nie trzeba bać się silnego wiatru, który przesuwa płomień. Na dodatek bez problemu podpalimy świecę znajdującą się w nie do końca wygodnym miejscu - na przykład w zniczu lub wąskim świeczniku.

381438080265502442

Twórcy chwalą się też wyglądem, ale bez przesady - może i Illume ArcLighter wygląda lepiej niż faktycznie paskudne zwykłe zapalniczki, ale raczej nie będzie to element wzbogacający wystrój.

Wady? Trudno uznać za taką konieczność ładowania - normalne zapalniczki też nie działają wiecznie. Większym problemem jak zwykle jest cena, przez którą Illume ArcLighter będzie po prostu kolejnym gadżetem dla nielicznych, a nie produktem, który szybko zagości w domach.

381438080265699050

40 dolarów za zapalniczkę? Dla niektórych może to być szalony pomysł. Z drugiej strony dostajemy sprzęt na lata. Jeśli jesteście zainteresowani, to twórcy są na Kickstarterze. Premiera w listopadzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)