Inteligentne zegarki: zobacz najbardziej szalone i nietypowe projekty!

Inteligentne zegarki: zobacz najbardziej szalone i nietypowe projekty!

Inteligentne zegarki: zobacz najbardziej szalone i nietypowe projekty!
Redakcja Gadżetomanii
12.06.2013 18:00, aktualizacja: 13.01.2022 11:33

Moda na inteligentne, podłączone do Internetu i komunikujące się ze smartfonami zegarki dopiero się zaczyna. Ale ich twórcy już dziś próbują nas zadziwić: czy to nietypowym wyglądem, czy nieoczywistymi funkcjami. Które modele sprawiają, że brew unosi się najwyżej?

Moda na inteligentne, podłączone do Internetu i komunikujące się ze smartfonami zegarki dopiero się zaczyna. Ale ich twórcy już dziś próbują nas zadziwić: czy to nietypowym wyglądem, czy nieoczywistymi funkcjami. Które modele sprawiają, że brew unosi się najwyżej?

Nie wszystkie z prezentowanych zegarków są już dostępne - niektóre walczą jeszcze na Kickstarterze lub innym serwisie finansowania społecznościowego o fundusze albo już je zebrały, ale firmy nie ruszyły z masową produkcją.

Można się jednak spodziewać, że projektanci zadbają o to, żeby inteligentne zegarki nie były do siebie podobne. A tak było przecież ze smartfonami, gdy po premierze iPhone'a wszystkie zaczęły wyglądać niemal tak samo.

Vachen

Inteligentne zegarki kojarzą się z nowoczesnym, często minimalistycznym designem. Potrafią przykuć uwagę żywymi kolorami, często różem czy żółcią.

A tu - proszę bardzo - smartwatch, który wygląda bardzo, bardzo klasycznie. Może nawet zbyt klasycznie? Dla niektórych na pewno.

Ale nie dajcie się nabrać – to nie wskazówki znane ze starych sprzętów, tylko mały wyświetlacz, na którym można je oglądać.

Obraz

Takich specyficznych klasycznych skórek jest dostępnych ponad 100. Oczywiście nie brakuje typowych dla inteligentnych zegarków bajerów. Ale pod tym względem Vachen się nie wyróżnia. Trafi więc pewnie do tych, którzy cenią sobie elegancję i mają lekkiego świra na punkcie oldskulu.

Ach tak - i do tych, którzy mają dużo gotówki.

Leikr

To jeszcze zegarek czy już zestaw do nawigacji? Na pierwszy rzut oka wygląda jak sprzęt dla ludzi, którzy planują skomplikowaną misję odbicia córki prezydenta na jakiejś odległej wyspie. W towarzystwie kilku komandosów. I z kilkunastoma dronami, którymi będą sterować z ukrycia.

Obraz

Twórcy (kiedyś pracowali w Nokii) nie pozostawiają wątpliwości i reklamują sprzęt jako „najlepszy gadżet treningowy”. Leikr zlokalizuje cię bez problemu dzięki GPS-owi, zbada prędkość twojego biegu, przeliczy spalone kalorie.

A komandosi spalają ich przecież całkiem dużo.

CST-01

Cienki (0,8 mm) i ultralekki (12g) zegarek z wyświetlaczem z e-papieru najpierw zwraca uwagę wyglądem.

Potem, gdy zaczniemy go oglądać z bliska, zdziwić może następna rzecz: brak jakichkolwiek przycisków!

Obraz

Ale najbardziej zaskakują dane udostępnione przez producenta: CST-01 na naładowanej baterii działa 15 lat. PIĘTNAŚCIE LAT. Można ją potem naładować w 10 minut. Ale tylko 10 000 razy, potem się zużywa.

Piętnaście lat?! Czekam z niecierpliwością na pierwszy internetowy test, w którym jakaś redakcja sprawdzi, czy to prawda.

Cookoo

Ten model zwrócił moją uwagę prostotą. Nie ma wyświetlacza LCD, na którym można by oglądać filmy HD. Wszystkie powiadomienia - o nowym mailu, nieodebranym połączeniu czy alarmie, który odpalił się na smartfonie, widać dzięki podświetleniu małych ikonek.

Poza tym to zupełnie zwykły zegarek. Pełna dyskrecja, prawda?

Sony Smartwatch

Wspominałem wcześniej o żywych kolorach i Sony Smartwatch idealnie ilustruje to upodobanie producentów - dostępnych wariantów jest mnóstwo, w tym - oczywiście - różowy. Jeśli chcecie zaszpanować przed dziewczyną, możecie powiedzieć, że bardziej łososiowy niż magenta, ale na kumplach z siłowni raczej nie zrobi to już wrażenia.

No i jako jeden z nielicznych

Ten pomysł był sensowny. A w każdym razie: twórcy mogli trafić w swoją niszę. Gnomio miał być zegarkiem, który zsynchronizuje się z Windows Phone.

Dość szybko wycofano się jednak z produkcji. Szkoda, mamy w redakcji kilku fanów mobilnych okienek.

A może ten pomysł był po prostu zbyt szalony?

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)