Inteligentny zegarek zbyt drogi? Ditto stawia na prostotę i niską cenę

Inteligentny zegarek zbyt drogi? Ditto stawia na prostotę i niską cenę
18.11.2014 13:52
Inteligentny zegarek zbyt drogi? Ditto stawia na prostotę i niską cenę
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Smart-watch jest fajny, ale pewnie nie każdy potrzebuje wszystkich jego funkcji. Odstrasza też cena. Twórcy Ditto postanowili to wykorzystać i stworzyli gadżet, który posiada jedną, prostą, ale przydatną opcję inteligentnego zegarka.

Po co stworzono inteligentne zegarki? Między innymi po to, żeby nie sięgać non stop po smartfona i nie sprawdzać, czy ktoś napisał do nas na Facebooku, Twitterze czy mailu. Ten luksus, jakim są powiadomienia, słono kosztuje, bo smart-watche nie należą do najtańszych gadżetów na rynku.

Ditto zamiast inteligentnego zegarka

Ditto może “zgarnąć” tych, którzy chcieliby być na bieżąco z informacjami z portali społecznościowych, ale nie chcą całego inteligentnego zegarka z jego niepotrzebnymi im funkcjami. Albo po prostu nie chcą tyle płacić za gadżet.

382892088846806003

Ditto na Kickstarterze kosztuje tylko 29 dolarów. Co dostajemy w zamian? Niewielki gadżecik, który przypiąć można do koszulki, paska od spodni czy stanika, albo po prostu wsadzić go do kieszeni. Łączy się ze smartfonem za pomocą połączenia Bluetooth i wibruje, gdy coś ważnego zdarzy się w mediach społecznościowych.

382892088846937075
Źródło zdjęć: © Gadżet można nosić na pasku tani zastępca smartwatcha?

Nie ma żadnych wodotrysków, bajerów, specjalnych możliwości, nie licząc dodatkowych wibracji, gdy telefon będzie poza zasięgiem Ditto - to znak, że go zostawiliśmy. Przydatna rzecz dla zapominalskich.

Prostota rządzi

Ale poza tym - nic wyjątkowego. I ze względu na tę prostotę Ditto zapowiada się całkiem ciekawie. Niewielkie, proste urządzenie będące uzupełnieniem smartfona.

Ditto jest niewielkie i nie rzuca się w oczy. To nie jest gadżet dla lubiących zwracać na siebie uwagę
Ditto jest niewielkie i nie rzuca się w oczy. To nie jest gadżet dla lubiących zwracać na siebie uwagę

W końcu nie brakuje ludzi, dla których najważniejsza prostota i nieskomplikowana obsługa. Ditto może tym przyciągnąć do siebie klientów.

Podoba mi się, że kiedy jedni idą w stronę niesamowitych i niespotykanych funkcji, drudzy skupiają się na mniejszych elementach, stawiając nacisk na wygodę i prostotę. Jest wybór, a to najważniejsze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)