Intelligent Blinker - dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej?! Kierunkowskaz dla rowerzystów

Intelligent Blinker - dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej?! Kierunkowskaz dla rowerzystów

Intelligent Blinker - dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej?! Kierunkowskaz dla rowerzystów
Adam Bednarek
17.08.2014 09:33

Wyciągnięta ręka to za mało. Dzięki Intelligent Blinker od razu będzie wiadomo, że chcemy skręcić.

Proste rozwiązania są najlepsze. Jak do tej pory rowerzyści ryzykują podczas skręcania. Owszem, gestem dajemy znać, że skręcamy, ale czasami trudno to zauważyć, szczególnie wieczorem lub w trakcie złej pogody.

Intelligent Blinker - "migacz" dla rowerów

Twórcy Intelligent Blinker wpadli na genialny w swojej prostocie pomysł. To inteligentna opaska, która pełni funkcję… kierunkowskazu. Gadżet reaguje na ruch - gdy podniesiemy rękę, zaczyna świecić. Nie będzie więc palić się na darmo.

Plusem opaski jest fakt, że może ładować się będąc na słońcu, dzięki panelowi słonecznemu. A jak ktoś będzie wolał tradycyjne rozwiązania, to można podłączyć sprzęt za pomocą kabla USB.

Obraz

Niestety opaski na razie nie są dostępne w sprzedaży i póki co nie wiadomo, kiedy trafią do sklepów. Na zdjęciach i filmiku widzimy prototyp. Gotowe opaski mają być mniejsze i będą bardziej funkcjonalne.

Domyślamy się, że chodzi o współpracę ze smartfonem i np. odbieranie połączeń albo zmienianie utworów w odtwarzaczu za pomocą gestów. Przydałoby się, żeby nie sięgać po dodatkowe urządzenie i mieć wzrok skupiony na drodze.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)