ioSafe SoloPRO - tego Twój dysk nie zniesie!

Strona głównaioSafe SoloPRO - tego Twój dysk nie zniesie!
22.08.2010 12:30
ioSafe SoloPro
ioSafe SoloPro
Jacek Klimkowicz
Jacek Klimkowicz

Masz nowego, zewnętrznego twardziela z gwarancją producenta, automatycznym szyfrowaniem, niesłownikowym hasłem, systemem przeciwwstrząsowym i uważasz, że Twoje cenne dane są bezpieczne? Chyba jaja sobie robisz!

Masz nowego, zewnętrznego twardziela z gwarancją producenta, automatycznym szyfrowaniem, niesłownikowym hasłem, systemem przeciwwstrząsowym i uważasz, że Twoje cenne dane są bezpieczne? Chyba jaja sobie robisz!

Są osoby, które swoje terabajty wykorzystują do magazynowania "filmów z wakacji", dużych ilości "freeware'owego" softu, czy też robienia kopii zapasowej Wikipedii. Chcą dostać dużo niewykorzystanej powierzchni do zapisu, kabel USB, zasilacz i mrugającą w zasobniku kłódkę, sygnalizującą, że dostęp do danych zajmie specom więcej niż parę sekund. Oczywiście lubimy ich i szanujemy, bo kupują, a producenci, dystrybutorzy, pośrednicy i inni zgarniają kasę.

382194204409165650
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/solodrive_fire_final_full.jpg)

Są jednak na świecie jednostki, np. inżynierowie dużych, japońskich koncernów, którzy po pracy wracają do domu, by pracować. Oni potrzebują czegoś więcej, niż żeberkowana, plastikowa obudowa. Konkurencja wie, że jeżeli danych o innowacjach ukraść się nie da, to można je przynajmniej zniszczyć. Tutaj z pomocą przychodzi firma ioSafe.

382194204409296722
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/soloproiosafebox.jpg)

Dostępne z interfejsami USB 3.0, e-SATA i USB 2.0, oferujące od 1 do 2 terabajtów przestrzeni dyski, to twardziele w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie dość, że pochłaniają dane z prędkościami przekraczającymi nawet 100 MB/s, to jeszcze są w stanie odeprzeć ataki wyposażonych w miotacze płomieni napastników. Nie straszne im jest bowiem ponad 800 stopni Celsjusza przez nawet pół godziny. W przypadku prób utopienia, dadzą nam 3 dni na splądrowanie okolicznych jezior w poszukiwaniach. Nieźle, nieprawdaż?

Udając się po następcę modelu Solo wspomnianej firmy, należy ze sobą zabrać co najmniej 250 dolarów za wersję 1 TB. Pojemniejsze modele kosztują odpowiednio 320 dolarów za 1,5 TB i 420 za 2 TB. Jeśli zaś zależy nam, żeby dysk nie tylko wiele zniósł, ale i dobrze wyglądał, możemy dołożyć kilka zielonych i mieć ognioodporną farbę. Nic bardziej nie wnerwi napastników, niż brak jakichkolwiek zniszczeń.

Źródło: hothardware.com

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)