iPad jak kultowy Macintosh. Nietypowa obudowa nowego sprzętu Apple udaje swojego pradziadka

iPad jak kultowy Macintosh. Nietypowa obudowa nowego sprzętu Apple udaje swojego pradziadka
26.03.2020 00:11
Macintosh Plus... A, nie, to jednak nietypowo opakowany iPad Mini
Macintosh Plus... A, nie, to jednak nietypowo opakowany iPad Mini
Źródło zdjęć: © Curiosityness @ YouTube
Jan Domański
Jan Domański

Nowoczesność i klasyka zarazem. Twórca z kanału YouTube o nazwie Curiosityness przygotował nietypową obudowę-stojak na swojego iPada Mini. Teraz wygląda jak dotykowy Macintosh Plus, choć z nowoczesnym systemem tabletu.

Podstawą projektu była obudowa do Macintosha, choć nie wiadomo czy była to oryginalna sztuka mająca już sporo lat na karku, czy jakaś replika. Tak czy inaczej, idealnie pasuje do niej iPad Mini. To nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie autora, a kolejne podejście do nietypowego stojaka-obudowy na tablet Apple.

Problematyczny element iPada

Jak zaznaczył - "W poprzednich wersjach tego stworzyłem urządzenie do fizycznego wciśnięcia przycisku odblokowania na iPadzie wewnątrz komputera Mac. Ale było to niezgrabne, trudne do zrobienia i nie działało zbyt dobrze. Po wielu godzinach zastanowienia w końcu wymyśliłem, jak odblokować go elektronicznie. Jedynym minusem jest to, że iPad musi być podłączony do zasilania, aby go odblokować"

iPad Dockintosh - Classic Macintosh with an iPad DIY Build (Step by Step)

Poza obudową wykorzystano ramki montażowe, śruby, kable, fizyczny przycisk, podkładki, kabelek lightning czy nieco narzędzi jak chociażby wyrzynarkę. Efekt jest naprawdę niezły. Jeśli ktoś lubi retro i może pozwolić sobie na zaopatrzenie się w obudowę pasującą do starych komputerów Macintosh, to naprawdę estetyczny i stylowy pomysł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)