iPad od 21 maja w Polsce

iPad od 21 maja w Polsce

ipad
ipad
Blomedia poleca
17.05.2010 18:59

Pisaliśmy ostatnio, że iPada można będzie kupić w sieci sklepów Vobis. Teraz wiemy już oficjalnie, że to prawda. Tablet Apple pojawił się na stronie Vobisa, a wprowadzenie porządnego urządzenia od 21 maja potwierdzili przedstawiciele sieci sklepów.

Pisaliśmy ostatnio, że iPada można będzie kupić w sieci sklepów Vobis. Teraz wiemy już oficjalnie, że to prawda. Tablet Apple pojawił się na stronie Vobisa, a wprowadzenie porządnego urządzenia od 21 maja potwierdzili przedstawiciele sieci sklepów.

Oficjalnie Apple iPad trafi do sprzedaży w dziewięciu nowych krajach 28 maja. Klienci będą mogli kupić tablet w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Firma z Cupertino potwierdziła też, że planuje wprowadzić swoje tablety do sprzedaży od lipca w Austrii, Belgii, Hong Kongu, Irlandii, Luxemburgu, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii oraz Singapurze. W komunikacie Apple nie znaleźliśmy ani słowa o Polsce. Tymczasem iPady będą dostępne w sprzedaży w naszym kraju w sieci sklepów Vobis już od 21 maja. Póki co na półki sklepowe trafią tylko najtańsze wersje.

Dziennikarze gazeta.pl poprosili o komentarz do sprawy przedstawicieli marki Vobis. Oto ich odpowiedź:

[cytat]Vobis sprowadził i daje możliwość kupienia ok. 50 sztuk tabletu.[/cytat]

iPad jest już widoczny na stronie sklepu Vobis, a jego cenę ustalono na 2699 zł za najsłabszą wersję z Wi-Fi i o pojemności 16 GB. Jak to możliwe, że tablet Apple trafi do polskich sklepów na kilka miesięcy przed premierą? Czy nie jest to niezgodne z zasadami Apple? Przedstawiciele sieci sklepów Vobis odpowiedzieli "Gazecie" w prosty sposób:

[cytat]Świadczy to o nadzwyczajnej operatywności spółki Vobis.[/cytat]

Z artykułu dowiadujemy się, że iPad będzie dostępny w 50 fizycznych placówkach Vobis oraz w sklepie internetowym firmy. Do każdego wytypowanego sklepu powinien trafić jeden egzemplarz urządzenia. Trudno się dziwić - najwidoczniej Vobis nie chce podejmować zbyt dużego ryzyka zamawiając za dużą ilość tabletów Apple.

Z kolei przedstawiciele Apple ostrzegają też, że iPad w ofercie Vobis to nie sprzedaż oficjalna. Gazeta.pl tłumaczy, że oznacza to, że osoby które kupią urządzenie mogą mieć problem z egzekwowaniem gwarancji. Trudno jest mi tylko zrozumieć dlaczego, skoro produkty Apple otrzymują gwarancję międzynarodową. Zobaczymy, jak kwestię wyjaśnią przedstawiciele firmy Vobis.

Jak to dobrze, że my już mamy za sobą kupno iPada i możemy go dla Was spokojnie testować :)

Źródło: Gazeta.pliPadNews

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)