iPad z klawiaturą! Acer Aspire 1825PT (nasze wideo)

iPad z klawiaturą! Acer Aspire 1825PT (nasze wideo)
04.05.2010 18:50
Acer Aspire 1825PT
Acer Aspire 1825PT
Jan Blinstrub
Jan Blinstrub

Pogromca iPada! Dwurdzeniowy procesor, pojemny dysk twardy, wygodna klawiatura, bateria pozwalająca na kilka godzin pracy i 11,6-calowy dotykowy ekran. Acer Aspire 1825PT trafił w nasze ręce.

Pogromca iPada! Dwurdzeniowy procesor, pojemny dysk twardy, wygodna klawiatura, bateria pozwalająca na kilka godzin pracy i 11,6-calowy dotykowy ekran. Acer Aspire 1825PT trafił w nasze ręce.

Acer Aspire 1825PT - pierwsze wrażenia

Gdybym pracował w dziale marketingu Acera, pewnie tak promowałbym dotykowego laptopa z serii Timeline. W istocie 1825PT nie ma wiele wspólnego z produktem Apple. Jest to typowy tablet PC. Niemal każdy producent ma w swojej ofercie podobne urządzenie. Na 1825PT warto jednak zwrócić uwagę, ponieważ ma dobrą specyfikację i jest całkiem niedrogi. Co więcej, podobnie jak inne urządzenia z linii Timeline, może długo pracować bez ładowania.

Komputery typu tablet PC nie cieszą się nad Wisłą dużą popularnością. W pewnym sensie winni są sami producenci. Tablety można bowiem roboczo podzielić na trzy grupy: drogie, nieciekawe lub... niedostępne na polskim rynku.

Wróćmy jednak do Acera Aspire 1825PT. Urządzenie, choć wejdzie do sprzedaży razem z odświeżoną linią TimelineX, należy do starszej rodziny Timeline. Egzemplarz, który trafił w moje ręce wyposażony był w niskonapięciowy, dwurdzeniowy procesor SU7300. Jednostka w zupełności wystarczy mniej wymagającym użytkownikom oraz osobom, które poszukują narzędzia do pracy w terenie.

Jakość wykonania jest całkiem niezła, zastrzeżenia budzi tylko nawias przy matrycy. Wystarczy lekko potrząsnąć laptopem, by ekran zmienił swoje położenie.

Aspire 1825PT ma 11,6-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy. Niestety, nie działa on precyzyjnie (takie przynajmniej miałem wrażenie po króciutkim teście).

Bateria w laptopie powinna pozwolić na co najmniej kilka godzin pracy.

Największą zaletą Acera Aspire 1825PT jest niska cena. Model podstawowy będzie kosztował  2500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)