iPad z klawiaturą! Acer Aspire 1825PT (nasze wideo)

iPad z klawiaturą! Acer Aspire 1825PT (nasze wideo)

Acer Aspire 1825PT
Acer Aspire 1825PT
Jan Blinstrub
04.05.2010 18:50

Pogromca iPada! Dwurdzeniowy procesor, pojemny dysk twardy, wygodna klawiatura, bateria pozwalająca na kilka godzin pracy i 11,6-calowy dotykowy ekran. Acer Aspire 1825PT trafił w nasze ręce.

Pogromca iPada! Dwurdzeniowy procesor, pojemny dysk twardy, wygodna klawiatura, bateria pozwalająca na kilka godzin pracy i 11,6-calowy dotykowy ekran. Acer Aspire 1825PT trafił w nasze ręce.

Acer Aspire 1825PT - pierwsze wrażenia

Gdybym pracował w dziale marketingu Acera, pewnie tak promowałbym dotykowego laptopa z serii Timeline. W istocie 1825PT nie ma wiele wspólnego z produktem Apple. Jest to typowy tablet PC. Niemal każdy producent ma w swojej ofercie podobne urządzenie. Na 1825PT warto jednak zwrócić uwagę, ponieważ ma dobrą specyfikację i jest całkiem niedrogi. Co więcej, podobnie jak inne urządzenia z linii Timeline, może długo pracować bez ładowania.

Komputery typu tablet PC nie cieszą się nad Wisłą dużą popularnością. W pewnym sensie winni są sami producenci. Tablety można bowiem roboczo podzielić na trzy grupy: drogie, nieciekawe lub... niedostępne na polskim rynku.

Wróćmy jednak do Acera Aspire 1825PT. Urządzenie, choć wejdzie do sprzedaży razem z odświeżoną linią TimelineX, należy do starszej rodziny Timeline. Egzemplarz, który trafił w moje ręce wyposażony był w niskonapięciowy, dwurdzeniowy procesor SU7300. Jednostka w zupełności wystarczy mniej wymagającym użytkownikom oraz osobom, które poszukują narzędzia do pracy w terenie.

Jakość wykonania jest całkiem niezła, zastrzeżenia budzi tylko nawias przy matrycy. Wystarczy lekko potrząsnąć laptopem, by ekran zmienił swoje położenie.

Aspire 1825PT ma 11,6-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy. Niestety, nie działa on precyzyjnie (takie przynajmniej miałem wrażenie po króciutkim teście).

Bateria w laptopie powinna pozwolić na co najmniej kilka godzin pracy.

Największą zaletą Acera Aspire 1825PT jest niska cena. Model podstawowy będzie kosztował  2500 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)