iPhone 13 może nie potrzebować internetu do komunikacji. Apple ma pomysł

iPhone 13 może nie potrzebować internetu do komunikacji. Apple ma pomysł
Marcin Watemborski

30.08.2021 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera nowej serii smartfonów Apple zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią pojawia się coraz więcej przecieków. Ming-Chi Kuo, którego doniesienia przeważnie się sprawdzają, poinformował o nowej funkcjonalności, którą być może znajdziemy w iPhone 13. Dzięki temu komunikacja za pośrednictwem tego smartfona może stać się niezawodna.

Ile razy zdarzyło wam się stracić zasięg GSM? Na pewno nie raz, nie dwa. W niektórych przypadkach niezawodne narzędzie do komunikacji w każdych warunkach jest wymogiem. Okazuje się, że nowy iPhone 13 może zostać wyposażony w funkcję, o jakiej nie śniło się miłośnikom Apple.

Ming-Chi Kuo, analityk działań Apple, przekazał bardzo ciekawe informacje. Według eksperta, nadchodząca generacja smartfonów iPhone 13 może być wyposażona w komunikację satelitarną, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał mieć połączenia z internetem mobilnym 4G/ 5G, ani być w zasięgu GSM, by dzwonić czy pisać SMS-y. Taka opcja wniesie popularne urządzenia na kompletnie inny poziom oraz otworzy przed Apple rynek podróżników czy innych osób, które na co dzień korzystają z telefonów satelitarnych.

Specjalista ds. działań Apple rozwija swoje przewidywania o kwestie sprzętowe. Według Kuo, nowy iPhone 13, którego możemy zobaczyć już w połowie września 2021 roku, ma mieć na pokładzie podrasowany chipset Qualcomm X60. To właśnie on ma pozwolić na nową formę komunikacji. Idąc dalej – za obsługę satelitów ma odpowiadać Globalstar.

Nowa funkcja w iPhone 13 jednak nie będzie darmowa. Kuo zwraca uwagę, że dostawca usługi wraz z właścicielami satelitów ma nawiązać współpracę i zaoferować użytkownikom iPhone 13 abonament. Jest to całkiem sensowne rozwiązanie, bo przecież nie każdy na co dzień porusza się po terenach bez zasięgu GSM, tym bardziej wyposażony w jednego z najnowszych smartfonów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)