iRobot pokazał nowość - Roomba serii j7. Jest jeszcze bardziej smart

iRobot pokazał nowość - Roomba serii j7. Jest jeszcze bardziej smart

iRobot pokazał nowość - Roomba serii j7. Jest jeszcze bardziej smart
Michał Prokopowicz
09.09.2021 12:29

Motto marki iRobot jest niezmienne - Roboty powinny sprzątać domy dokładnie tak, jak chcą tego właściciele. Kolejny produkt i kolejne rozwiązania zbliżają twórców do realizacji tej wizji.

Roomba serii j7 uczy się optymalnego sposobu poruszania i zapamiętuje określone pomieszczenia oraz meble, aby odkurzać jak najbardziej efektywnie. Potrafi także automatycznie rozpocząć odkurzanie, kiedy domownicy wychodzą oraz kończyć je, kiedy wracają. Pomaga mu w tym technologia iRobot Genius 3.0 i nawigacja PrecisionVision.

Roomba j7 jest w stanie zorientować się w preferencjach dotyczących odkurzania — poznaje zasady, prosi o opinie i na nie odpowiada, a także zapamiętuje, jak ma reagować w przyszłości. Rozpoznaje nawet przewody elektryczne i nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe, aby ich unikać.

iRobot Roomba serii j7
iRobot Roomba serii j7© Materiały prasowe

Jak powiedział Colin Angle, prezes i dyrektor generalny firmy iRobot, "Produkty z kategorii smart home często nie spełniają oczekiwań konsumentów. Brakuje im kontekstowych informacji, nie są w stanie niezależnie uczyć się oraz wymagają zaawansowanego programowania w celu uzyskania podstawowych funkcji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że środowiska domowe i style życia bardzo się różnią, dlatego ważne jest, by produkty były inteligentne i proste w użyciu oraz działały zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez użytkownika".

iRobot Genius 3.0 Home Intelligence

Zarządzanie wyposażonymi w moduł łączności bezprzewodowej robotami odkurzającymi i mopującymi odbywać się może za pośrednictwem aplikacji iRobot HOME, która powstała na platformie iRobot Genius. Rozwiązanie to dostarcza użytkownikom opartej na sztucznej inteligencji technologii, która zapewniają m.in. możliwość personalizacji sprzątania w oparciu o dzienną rutynę.

iRobot Roomba serii j7
iRobot Roomba serii j7© Materiały Prasowe

Najnowsze funkcje w iRobot Genius 3.0, które są też kompatybilne z modelami Roomba serii j7, to:

• Sprzątanie, kiedy nie ma mnie w domu – roboty powinny dostosowywać się do rozkładu dnia właścicieli. Przy użyciu usług lokalizacji telefonu użytkownicy mogą teraz tworzyć granice wokół domu – kiedy telefon je przekroczy, robot automatycznie rozpocznie lub zakończy sprzątanie.

• Inteligentne wspomaganie tworzenia map i propozycje nazw pomieszczeń – robot wspomoże nowych użytkowników w personalizacji inteligentnej mapy. Dzięki niej będzie mógł optymalnie, w sposób przemyślany i efektywnie poruszać się po domu. Robot może nawet ułatwić dostosowywanie mapy, automatycznie proponując etykiety pomieszczeń, kiedy będzie gotowy do jej utworzenia.

• Oszacowanie czasu sprzątania – masz mało czasu? Goście już jadą, a robot jeszcze nie został włączony? Dzięki funkcji oszacowania czasu sprzątania możesz sprawdzić, ile potrwa odkurzanie. Użytkownicy robotów z funkcją Imprint Smart Mapping² mogą sprawdzić w aplikacji iRobot Home szacowany czas określonego zadania odkurzania w wybranych pomieszczeniach.

• Cicha jazda – jeżeli chcesz posprzątać w określonym miejscu, ale potrzebujesz ciszy w pobliżu, możesz wydać robotowi polecenie cichego przejazdu tam i z powrotem. Tryb cichej jazdy spowoduje wyłączenie elementów odkurzających, kiedy robot nie będzie aktywnie wykonywać zadania sprzątania.

"Ludzie mają na głowie ważniejsze rzeczy niż odkurzanie, dlatego model Roomba j7 opracowaliśmy tak, by był inteligentny, reagował na sytuacje i nadawał priorytet potrzebom użytkowników" — powiedział Keith Hartsfield, dyrektor ds. produktów w iRobot.

Roomba j7
Roomba j7© Materiały Prasowe

Działający z technologią iRobot Genius Roomba j7 nie tylko poznaje dom, ale też reaguje na zdarzenia w czasie rzeczywistym dzięki nawigacji PrecisionVision. Dzięki temu może identyfikować przeszkody, takie jak przewody i nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe oraz je omijać. Jeżeli Roomba serii j7 natknie się na upuszczony na podłogę w salonie przewód do ładowania, zobaczy go i ominie. Jeśli zwierzę pozostawi w przedpokoju "niespodziankę", robot wykryje ją i ominie.

W połączeniu z technologią Imprint Smart Mapping, Roomba serii j7 poznaje rozkład domu i umożliwia wybór pomieszczeń do sprzątania przy użyciu aplikacji iRobot Home lub urządzenia z asystentem głosowym. Dzięki przesyłanym bezprzewodowo aktualizacjom oprogramowania na platformie iRobot Genius nawigacja PrecisionVision z czasem staje się coraz sprytniejszaa. W związku z tym nowa Roomba będzie mogła identyfikować coraz więcej przeszkód i oferować nowe możliwości w zakresie sprzątania.

Roomba serii j7 poznaje preferencje użytkownika i automatycznie przedstawia spersonalizowane sugestie. Potrafi nawet uwzględnić pory, w których może być potrzebne częstsze odkurzanie – na przykład okresy linienia zwierząt czy sezony alergiczne. Ponieważ Roomba serii j7 pamięta pomieszczenia i ich preferowane pory sprzątania, może proponować spersonalizowane harmonogramy sprzątania, np. w kuchni po śniadaniu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)