iRobot przedstawia nową serię Roomba i3+. Poznaj nowe możliwości sprzątania

Strona głównaiRobot przedstawia nową serię Roomba i3+. Poznaj nowe możliwości sprzątania
12.01.2021 10:03
iRobot przedstawia nową serię robotów odkurzających Roomba i3+
iRobot przedstawia nową serię robotów odkurzających Roomba i3+
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Firma iRobot poszerzyła swoją ofertę o stylowe i zaawansowane technologicznie urządzenia z serii Roomba i3+. Nowe roboty odkurzające posiadają wiele przydatnych funkcji, dzięki którym sprzątanie będzie nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością.

iRobot poszerza gamę produktową inteligentnych robotów odkurzających o nową serię Roomba i3+. Premierowe modele wykorzystują wszystkie personalizowane funkcje sprzątania dostępne w aplikacji iRobot Home oraz w środowisku iRobot Genius.

  • Innowacyjne podejście do sprzątania zawsze miało fundamentalne znaczenie w kreowaniu naszej oferty produktowej. Mamy udokumentowane doświadczenie w tworzeniu produktów, które ułatwiają życie naszym klientom. Roomba i3+ rozszerza nasze portfolio produktowe, oferując nie tylko doskonałą jakość pracy oraz wygodę, ale również zapewniając szersze możliwości personalizacji procesu sprzątania za sprawą platformy iRobot Genius. Dzięki niej Roomba serii i3+ jest w stanie ewoluować i stawać się mądrzejszą, dostarczając użytkownikowi nowych możliwości sprzątania jego unikalnego domu - mówi Keith Hartsfield, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. produktów w iRobot.

Roomba i3+ - nowy miar sprzątania

Nowe modele, podobnie jak roboty Roomba i7+ oraz Roomba s9+, są kompatybilne ze stacją Clean Base. Poza funkcją ładowania zapewnia ona możliwość automatycznego opróżniania zbiornika robota z zebranych zanieczyszczeń. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu użytkownicy mogą zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie. Zabrudzenia gromadzone są w szczelnym i wymiennym worku, który pomieści ilość brudu odpowiadającą nawet 60 cyklom pracy robota. Dodatkowo stacja została wyposażona w system AllergenLock, który zatrzyma do 99% szkodliwych cząsteczek. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w wymiennych workach poczwórnej warstwy materiału zatrzymującego alergeny.

iRobot przedstawia nową serię robotów odkurzających Roomba i3+
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
iRobot przedstawia nową serię robotów odkurzających Roomba i3+

Jak informuje producent, Roomba i3+ sprząta wszystkie rodzaje podłóg w sposób usystematyzowany, poruszając się wzdłuż równoległych linii, aby efektywnie nawigować w układzie wielu pomieszczeń. Gdy w trakcie cyklu pracy robotowi zabraknie energii, wróci on do stacji, by naładować akumulator, a następnie dokończy proces sprzątania.

Za efekty pracy robota odpowiada 3-stopniowy system sprzątania. W jego ramach wirująca szczotka do sprzątania przy krawędziach zagarnia brud, także ten zgromadzony w narożnikach i wzdłuż ścian, ku głowicy czyszczącej. W niej osadzone są dwie szczotki główne z bieżnikowaną, gumową powłoką. Dopełnieniem całości jest siła ssąca, która dzięki optymalizacji przepływu strumienia powietrza koncentruje się bezpośrednio na podłożu i jest 10-krotnie większa niż w przypadku robotów Roomba serii 600. Za najwyższą efektywność pracy odpowiada system wykrywania brudu - Dirt Detect, dzięki któremu robot stale monitoruje ilość zbieranych zabrudzeń i poświęca szczególną uwagę miejscom, w których jest ich więcej.

iRobot przedstawia nową serię robotów odkurzających Roomba i3+
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
iRobot przedstawia nową serię robotów odkurzających Roomba i3+

Przydatne funkcje

Dzięki nowej platformie Genius aplikacja iRobot Home zapewnia najwyższą wygodę i wychodzi poza konwencjonalne ramy zarządzania pracą robota. Rozwiązanie oparte o AI dostępne jest dla użytkowników systemów operacyjnych iOS oraz Android. Umożliwia robotom Roomba i3+ sugerowanie optymalnych rozwiązań w oparciu o nawyki domowników.

Dzięki temu robot odkurzający może przedstawiać personalizowane sugestie sprzątania za pośrednictwem aplikacji iRobot Home. Mogą być to rekomendowane harmonogramy sprzątania, w oparciu o wykonane już cykle pracy, czy pomocne sugestie jak np. częstsze sprzątanie w okresie linienia zwierząt.

Jak informuje producent, automatyzacje oparte na zdarzeniach można skonfigurować bezpośrednio w aplikacji iRobot Home. Są one dostępne dla użytkowników robotów iRobot, które wspierane są przez platformę iRobot Genius oraz aplety IFTTT. Dzięki nim Roomba i3+ może komunikować się z innymi urządzeniami działającymi w ramach domowej sieci.

iRobot przedstawia nową serię robotów odkurzających Roomba i3+
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
iRobot przedstawia nową serię robotów odkurzających Roomba i3+
  • Wówczas np. robot rozpocznie proces odkurzania, gdy pojawi się monit z inteligentnego zamka, który poinformuje o wyjściu domowników. Z kolei sparowanie z asystentem głosowym Alexa lub Google umożliwia zarządzenie robotem Roomba i3+ poprzez komendy głosowe. Robot obsługuje również technologię Imprint Link, więc może stworzyć zespół z robotem mopującym Braava jet m6, aby osiągnąć najlepsze rezultaty komplementarnego sprzątania - informują przedstawiciele iRobot.

Cena

Nowa seria robotów odkurzających Roomba i3 dostępna jest w dwóch wariantach:

  • iRobot Roomba i3 (ze zwykłą stacją dokującą w zestawie) - cena 2 199 złotych
  • iRobot Roomba i3+ (ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base w zestawie) - cena 3 199 zł
Udostępnij:
Komentarze (4)